REKLAMA

Przed kolejnym sezonem zimowym powinniśmy dokonać przeglądu sprzętu. Warto sprawdzić, czy nadal nadaje się on do użytku czy jednak musimy udać się na zakupy. Problem szybkiego zużywania się najczęściej dotyczy odzieży.

Przetarcia, nagromadzone zabrudzenia, uszkodzenia szwów – wszystko to sprawia, że ubranie snowboardowe znacząco traci swoje właściwości, przez co nie gwarantuje takiego komfortu noszenia, jak zaraz po zakupie. Przed kupnem, warto jednak pytać specjalistów o wytrzymałość takich spodni. Jedną z możliwości jest zapoznanie się z ofertą SnowShop.pl: https://www.snowshop.pl/spodnie-snowboardowe i rozmowa ze specjalistą.

Jak się jednak okazuje, żywotność tego typu produktów możemy znacznie wydłużyć. I nie chodzi tu o intensywne wykorzystywanie specjalnych środków pielęgnacyjnych, które często kosztują więcej niż ubranie. Wystarczy tylko pamiętać o kilku/kilkunastu zasadach, dzięki którym nasze wyposażenie wytrzyma więcej niż jedną zimę. Poniższe wskazówki dotyczą spodni narciarskich, jednak z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w przypadku innych części garderoby.

Co zrobić, by spodnie służyły dłużej?

Jak się okazuje, większość porad dotyczy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji odzieży, związanej chociażby z właściwym czyszczeniem produktów. Trzymanie się tych zasad sprawi, że spodnie narciarskie wytrzymają dłużej, niż jeden sezon.

  • Pranie spodni nie powinno odbywać się w zbyt dużej temperaturze. Optymalna wartość to 40 stopni, choć w przypadku modeli czarnych zaleca się pranie w 30 stopniach. Oczywiście wiele zależy również od zaleceń producenta, umieszczonych na metce. Nie należy ich bagatelizować, gdyż może to doprowadzić do szybkiej utraty koloru lub utraty części właściwości.

  • Pozostając jeszcze na chwile przy usuwaniu plam, warto zdecydować się na takie ustawienia pralki, które zapewnią utrzymanie identycznej temperatury podczas prania oraz płukania.

  • Duży wpływ na kondycję spodni narciarskich mają środki czyszczące, z których korzystamy. Odradzamy stosowanie produktów „agresywnych”, a więc takich, które zawierają składniki o mocnym działaniu. Najlepiej zdecydować się na produkty specjalnie dostosowane do odzieży zimowej lub narciarskiej. Nie należy korzystać również w wybielaczy.

  • Gdy spodnie zostaną wyprane, należy je wysuszyć. Jeśli posiadamy modele kolorowe, nie powinniśmy robić tego na słońcu, gdyż przez to mogą wyblaknąć.

  • Producenci najczęściej wskazują zalecane ustawienia wirowania – warto ich przestrzegać, ponieważ odzież zbyt szybko wirowana może stracić swoje właściwości.

  • Suszenie, pranie i prasowanie spodni narciarskich powinno odbywać się na wewnętrznej stronie.

  • Jeśli posiadamy spodnie z jedwabiu lub wełny, podczas suszenia należy nadać im odpowiedniego kształtu. W przeciwnym wypadku mogą ulec deformacji.

  • Bezpośrednio po zakończonej jeździe, spodnie należy rozwiesić. Złożenie ich i rzucenie w kąt jest poważnym błędem, który może doprowadzić do utraty części właściwości wykorzystanych tworzyw.

Choć niektóre z nich mogą być drogie, warto zastanowić się nad zakupem specjalnych środków do pielęgnacji odzieży narciarskiej. Są to przede wszystkim produkty ułatwiające czyszczenie oraz impregnację tkanin. Dzięki nim w sposób łatwy i bezpieczny usuniemy wszelkie powstałe zabrudzenia, a także uodpornimy odzież na przyszłość. A wszystko to bez utraty właściwości zastosowanych materiałów.

undefined

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki