Forma w kratkę- tak krótko można opisać ostatnie występy siatkarzy MCKiS-u w pierwszej lidze SM. W wyjazdowym meczu 10 września jaworznianie ulegli 0:3 Lechii Tomaszów Mazowiecki. W sobotę natomiast wygrali w dobrym stylu z dotychczasowym liderem – Krispol Września.

REKLAMA

Pierwszy set MCKiS Jaworzno wygrywa gładko i szybko. Już na samym początku gospodarze zdobyli bezpieczną przewagę punktową i do samego końca nie oddał prowadzenia. Asy serwisowe zdobywane przez jaworznian i zła postawa gości sprawiła, że końcowy wynik pierwszego seta to 25:12. Dalej już nie było tak łatwo. Jaworznianie początkowo przegrywają piłki, ale koniec końców dobrze stawiane bloki i poprawiona gra w ataku doprowadzają do wyrównanej partii. Przy stanie seta 23:23 trzeba było postawić wszystko na jedną kartę i śmielej rozegrać piłkę. Po przejęciu piłki Rafał Pawlak skutecznie obił blok stawiany przez siatkarzy drużyny przeciwnej. Piłka setowa i znowu obity blok, a jaworznianie wygrywają 25:23. W trzecim również wyrównanym secie nie brakowało skutecznych bloków gospodarzy. Widać było zawziętość i popyt na wygraną. Tomasz Pizuński popisał się skutecznym atakiem, asem serwisowym i grą do końca. Jego pogoń za piłką mogła zakończyć się kontuzją, po jednej z interwencji wylądował na widowni. Pawlak pokazał, że oprócz dobrej gry w ataku, potrafi zaserwować równie skutecznie. Kamil Dębski również pokazał, że trzyma nerwy na wodzy i najpierw w końcówce seta zdobył asa serwisowego, potem skutecznie zagrał piłkę, co pozwoliło w ostateczności wygrać trzeciego seta 25:21, a całe spotkanie 3:0.

Po czwartej kolejce MCKiS Jaworzno z dorobkiem 6 punktów zajmuje 7 miejsce. W następnej rundzie jaworznianie zmierzą się na wyjeździe z drużyną z Krakowa- ten mecz już w przyszłą sobotę. 27 października u siebie Jaworzno zagra ze Stalą Nysa.

MCKiS Jaworzno – Krispol Września 3:0 (25:12, 25:23, 25:21)

Najlepszy zawodnik: Rafał Pawlak

Jarosław Gałecki

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki