REKLAMA

Tanie taxi w Krakowie warto zamówić w najróżniejszych sytuacjach. Pasażerowie niejednokrotnie korzystają z usług nowoczesnych taksówek w momencie, gdy czeka ich długi wieczorny powrót z centrum miasta bądź domu znajomego. Jest to wspaniała alternatywa dla długotrwałego czekania na kurs jednego z nocnych autobusów czy też próby pokonania całej trasy pieszo. Jak wyglądają ceny za wezwanie taxi na terenie Krakowa?

Ceny taxi w Krakowie

Eko Taxi Kraków to firma należąca do ogólnopolskiej sieci przewoźników Eko Taxi. Poza Krakowem samochody z charakterystycznym logo zielonej koniczynki znaleźć możemy także na ulicach Wrocławia, Poznania, Warszawy, Lublina oraz Katowic. Kursy z Eko Taxi charakteryzują się najwyższym poziomem jakości obsługi oraz świetnymi stawkami.

Bazując na zestawieniu Polskie Taksówki 2016, wywnioskować można, że średnia cena za kurs taksówką w Krakowie to 31,70 złotych. To cena znacznie wyższa niż w przypadku podróżowania po miastach takich jak Rzeszów (22,29 złotych) czy Kalisz (15, 33 złotych), jednakże niższa niż średnia opłata za kurs w Warszawie, gdzie za przejazd płacimy około 32,45 zł. Drożej jest także w Trójmieście (33,23 zł) oraz Katowicach, gdzie średnia stawka za kurs jest najwyższa w całym kraju i wynosi 33,66 złotych.

Eko Taxi to odpowiedź na zagadnienie kosztownych podróży po terenie Krakowa. Cennik firmy uchodzi bowiem za jedną z najtańszych ofert taksówkowych w całym mieście!

Stawka za opłatę początkową, czyli tak zwane „trzaśnięcie drzwiami” w Eko Taxi Kraków wynosi jedynie 7 złotych. To właśnie do tej opłaty doliczane są wszelkie kwoty za przebyte kilometry, które w wypadku tego przewoźnika wyglądają następująco:

  • 1,79 złotych za każdy przebyty kilometr w I strefie,
  • 2,00 złotych za każdy przebyty kilometr w II strefie,
  • 2,80 złotych za każdy przebyty kilometr w III strefie,
  • 3,20 złotych za każdy przebyty kilometr w IV strefie.

Podane ceny dotyczą stawek przewidzianych dla pasażerów korzystających z aplikacji mobilnej Eko Taxi bądź dzwoniących po taksówkę na centralę w Krakowie. Za godzinę postoju taksówki zapłacą oni 25 złotych.

Jeśli natomiast wybierzemy taksówkę zaparkowaną na postoju, Eko Taxi przewiduje następujące stawki za przejazdy:

  • 7 złotych za opłatę początkową,
  • 2,24 złotych za każdy przebyty kilometr w I strefie,
  • 2,49 złotych za każdy przebyty kilometr w II strefie,
  • 3,50 złotych za każdy przebyty kilometr w III strefie,
  • 4,00 złotych za każdy przebyty kilometr w IV strefie.

Do tego należy uwzględnić koszt związany z godziną oczekiwania taksówki, który w wypadku podróżowania autem z postoju taxi wynosi 31,25 złotych.

Aby zamówić taksówkę z logo Eko Taxi, wystarczy zadzwonić pod następujący numer dostępny na stronie internetowej bądź skorzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej Eko Taxi, dzięki której wezwanie taxi zajmuje jedynie dwa kliknięcia na ekranie telefonu!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki