REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się zima, czyli czas, w którym zdecydowanie trudniej przekonać dzieci do wyjścia z domu i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Jeśli nie chcesz, aby całymi dniami siedziały przed monitorem lub telewizorem, grając w gry, postaraj się inaczej zorganizować im wolny czas, a przy okazji zacieśnić Wasze więzi. Poznaj sposoby na spędzanie rodzinnego czasu zimą zarówno w domu, jak i poza nim.

Rodzinne wyścigi – wyjście na łyżwy

Pójdźcie całą rodziną na lodowisko. Wejście nie kosztuje wiele, a jazda może sprawić mnóstwo radości. Jeśli Twoim najbliższym spodoba się taka forma – kupcie własne buty do jazdy. Łyżwy damskie możesz znaleźć w fajnych, kobiecych kolorach. Natomiast łyżwy męskie kupisz w idealnym rozmiarze Twojego męża. Dzięki takim zakupom, z pewnością pokochacie jazdę jeszcze bardziej. Regulowane łyżwy można używać także latem. Jak? Często posiadają one wymienne części. Kiedy zrobi się cieplej – wystarczy wyjąć płozę i zamienić ją na kółka. Proste, prawda?

Wyprawa na sanki

To zabawa nie tylko dla dzieci. Drewniane lub plastikowe – to nie ma różnicy. Jeśli macie mało miejsca w domu, na balkonie czy w piwnicy – wybierz specjalne jabłuszka do zjeżdżania. Co prawda nie zjedziecie wtedy razem, ale możecie się wymieniać.

Zimowe ognisko

Jeśli jesteście tymi szczęśliwcami, którzy posiadają własny kawałek zieleni – kupcie koce, termosy i zbierzcie drewno. Wieczorem urządźcie sobie ognisko. Możecie przyrządzić na nim kiełbaski, chrupiące pieczywo i pianki! Najedzeni i szczęśliwi pośpiewajcie znane piosenki.

W podwodnym świecie

Twoje dzieci kochają kąpiele w wodzie? Zimą nie wybierzecie się nad polskie morze, jednak możecie pojechać do aquaparku! W takim miejscu czeka na Was mnóstwo rozrywek, np. zjeżdżalnie. Koniecznie kupcie sobie okularki, aby widzieć pod wodą i nie podrażnić oczu. Jeśli Twoje dzieci są mniejsze – dla nich przydadzą się specjalne, dmuchane rękawki.

Bajki dla dzieci

Jest bardzo niska temperatura i nie macie ochoty wychodzić z domu? Nic straconego! Gorąca czekolada, forty z koców i bajki sprawdzą się idealnie w takie wieczory. Możecie je sobie nawzajem czytać lub po prostu je oglądać. Wiele animowanych filmów kochają także dorośli. Nie musisz się, więc martwić, że będzie Ci nudno.

Własnoręczne rzeźby

Glina, plastelina, a nawet śnieg – to surowce, które pobudzą Waszą wyobraźnie. Figurki z gliny będą niezwykłą pamiątką na przyszłość. Jednak to lepienie bałwana pochłonie więcej Waszego czasu, a w dodatku – czynność ta nie wymaga od Ciebie żadnego wkładu pieniężnego (poza kupieniem dobrych rękawic, kurtki i czapki).

Własny koncert

Jeśli kochacie muzykę – zróbcie własne instrumenty. Możecie zacząć od czegoś łatwego, np. grzechotek z plastikowych kubeczków i ryżu. Na sam koniec włączcie jakieś piosenki i grajcie w ich rytmie na Waszych instrumentach.

Młodzi projektanci

Macie w szafie jakieś stare ubrania? Odświeżcie je za pomocą farbek i flamastrów do odzieży. Twoje dzieci będą mogły zdać się na swoją kreatywność. Może mają jakieś pomysły co do kroju starej, dużej koszulki taty? Weź nożyczki i nici – próbujcie wszystkiego. Na koniec możecie zrobić sesje zdjęciową w nowych stylizacjach.

Kuchenne rewolucje

Zróbcie burzę mózgów. Niech każdy z Was przedstawi propozycje przystawki, obiadu i deseru, które później wspólnie przygotujecie. Wybierzcie najlepsze pomysły, kupcie wszystkie produkty i do dzieła!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki