Policjanci z wydziału kryminalnego przechwycili ponad 200 porcji narkotyków i zabezpieczyli sprzęt do ich porcjowania oraz pieniądze.

REKLAMA

Kryminalni z jaworznickiej komendy, prowadząc działania operacyjne przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali 31-latka podejrzanego o handel i posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze, przeszukując wynajmowane przez mężczyznę mieszkanie, przejęli 230 gramów marihuany. Policjanci ujawnili też sprzęt do porcjowania, pieniądze w różnej walucie oraz telefon komórkowy, którym posługiwał się podejrzany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie realizowali w środę (03.10) działania operacyjne przeciwko przestępczości narkotykowej. Podczas akcji policjanci namierzyli osobę podejrzaną o sprzedaż i posiadanie narkotyków. W rejonie jednego z bloków mieszkalnych w dzielnicy Podwale, kryminalni zatrzymali wytypowanego mężczyznę. 31-latek zachowywał się dość nerwowo i nienaturalnie, próbując zmylić stróżów prawa. Jednak informacje będące skutkiem pracy operacyjnej oraz jej dokładnej analizy okazały się precyzyjne. W wynajmowanym przez mężczyznę mieszkaniu kryminalni znaleźli ukryte w specjalnie skonstruowanych schowkach łącznie 230 gramów marihuany. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 70 tys. zł oraz 4 tys. euro. Dodatkowo, śledczy ustalają, do kogo miały trafić narkotyki i czy wcześniej były już sprzedawane przez zatrzymanego. Sprawa jest rozwojowa.

Mężczyzna trafił do aresztu, a teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Jeżeli czynności prowadzone przez policjantów potwierdzą, że podejrzany oprócz posiadania narkotyków zajmował również ich rozprowadzaniem, grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki