I Jaworznicki Rajd Geoturystyczny

„Ochrona krajobrazu z korzyścią dla nas” – pod tak bezdyskusyjnym hasłem jaworznicka GEOsfera zorganizowała 20 października I Jaworznicki Rajd Geoturystyczny. Dzień wybrano nie bez powodu.

REKLAMA

I tak, bez ociągania, 30 sympatyków pieszych wędrówek wyruszyło na trasę rajdu. Jak powiedział organizator uczestnicy to i „małe szkraby i trzeci wiek”. Można było poprzyglądać się m.in. murawom kserotermicznym, czyli roślinom stepowym, ciepłolubnym zaroślom i popodziwiać teren, na którym miasto wraz ze Śląskim Ogrodem Botanicznym, jak pisze w ulotce organizator, „stara się utworzyć ogród botaniczny”. Rajd zakończył się na stanowisku notozaura. Było nie było z rajdu wynikały same dobre rzeczy.

Wprawdzie niektórzy, jak się przyznali, nieco z rana marudzili, że taki rajd to nuda będzie, ale jak się okazało było „ekstra”.

Gdybyście pozazdrościli wrażeń uczestnikom tego arcyciekawego rajdu, GEOsfera zaprasza – przygotowano odpowiednie ulotki z opisami i dokładną mapą. Ponoć zgubić się nie można, w najgorszym wypadku was odnajdą. Życzymy miłych przeżyć.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki