W sobotę reprezentacja Salosu udała się na mistrzostwa Polski południowej amatorskich drużyn 6 osobowych do Tychów, gdzie rywalizowała z 23 drużynami z kilku województw. Po całym dniu rywalizacji Salos zajmuje bardzo dobre drugie miejsce, przegrywając pechowo w finale z drużyną z Krakowa.

REKLAMA

Skład Salosu:
Łukasz Sabal, Mateusz Adamczyk, Marcin Szremski, Tomasz Kowalski, Karol Jaromin, Matusz Radosz, Łukasz Przebindowski, Marcin Sikorski oraz kierownictwo drużyny Wenancjusz Ples i Krzysztof Kuska.

W niedzielę natomiast odbyła się pierwsza kolejka Amatorskiej Ligi Piłkarskiej Salos na Orliku przy ulicy Ławczanej w Jaworznie. Do rozgrywek przystąpiło 20 drużyn, które rywalizują w dwóch ligach po 10 drużyn. Jest to już 11 sezon rozgrywany na Orliku. Od rana rywalizowały drużyny drugoligowe, na początek pewnie wygrała nowozgłoszona drużyna PNG, najciekawszym meczem w 2 lidze był pojedynek spadkowicza (Jago) z aspirującym do awansu Beer Drinkers II, po emocjonującym meczu ostatecznie padł remis 4:4, w pozostałych meczach zwycięstwa DGJ Jaworzno, Lambady i Fortuny Podłęże.
W pierwszej lidze od razu niespodzianka i wygrana beniaminka (Azot Biznes Park) z mistrzem ligi (Young Boys) kolejną niespodziankę sprawił drugi z beniaminków (FC Szkolne) ogrywając osłabione S.W.A.

Hitem pierwszej kolejki był mecz najbardziej utytułowanej drużyny ligi PSV Podłęże z zawsze mocnym Pulmon Negro, początek należał do PSV które wygrywało do przerwy 2:1, w drugiej połowie ekipa popularnego “Szremy” wrzuciła wyższy bieg i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, strzelając trzy bramki. Warto odnotować dwie bramki w tym meczu powracającego po przerwie do “Czarnych Płuc” Daniela Niedzielskiego.
W pozostałych meczach wysokie zwycięstwo MCKiS z drużyną z Mysłowic (7:2) oraz szczęśliwe zwycięstwo Drinkersów z No Name (2:1).

Wyniki i strzelcy bramek

Druga liga:

Fortuna Podłęże – Alias 3:3 (2:1)
Siostrzonek Dawid, Turski Maciek, Dusza Łukasz, żk-Mikuła Damian, żk-Kucharski Paweł – Gucwa Grzegorz, Siata Wojciech, Maślona Szymon

Lambada – CD Gibraltar 3:2 (3:1)
Szewczyk Łukasz, Adamczyk Piotr, Żurek Adrian – Archamowicz Dominik, Lenartowicz Sławek

DGJ Jaworzno – Szwagiery 6:3 (2:0)
Pieczkowski Tomasz, Bergieł Tomasz, Ryter Mateusz, Żółty Michał, Szymczyk Krzysiek – Nowak Beniamin, Trociński Artur, Bodziony Piotr

JagoPRO – Beer Drinkers II 4:4 (3:2)
Przybycin Paweł (3), Głowacki Norbert, żk-Gawłowski Gabryś – Nawrocki Krystian, Rychlik Krzysiek, Winiarski Patryk, Śpiewak Bartek, żk-Wściubiak Artur

PNG – Wataha 6:2 (3:1)
Stępień Arek (3)+żk, Jedynak Tomek (2), Kuzak Mateusz, czk-Dzięgiel Konrad – Bańkowski Tomek, Chełmecki Patryk, żk-Chełmecki Hubert

Pierwsza liga:

Beer Drinkers – No Name 2:1 (2:0)
Lis Paweł, Warchoł Łukasz, żk-Jaromin Tomek – Jaromin Karol

Pulmon Negro – PSV Podłęże 4:2 (1:2)
Niedzielski Daniel (2), Radosz Mateusz, Goryczka Michał – Sobczak Mateusz, Karaczyn Radek, żk-Krawczyk Jędrzej

FC Szkolne – S.W.A. 2:1 (0:0)
Przebindowski Łukasz, Śliwiński Mateusz+żk – Milewski Ariel

MCKiS Jaworzno – Team Mysłowice 7:2 (3:1)
Bartyzel Krzysiek (3), Jaromin Marcin (2), Gacek Mateusz, Bieda Tomasz – Banasik Michał, Noras Robert

Azot Biznes Park – Young Boys 2:1 (0:0)
Szalek Mariusz, Kubik Grzesiek +żk – Dworak Tomasz, żk-Martyka Maciej

 

Marcin Sikorski

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki