Policja dwukrotnie w ciągu jednej nocy zatrzymała tego samego kierowcę

Pierwszego zatrzymania dokonał policjant operacyjny z Katowic, który widział, jak nietrzeźwy mężczyzna wsiada do samochodu i próbuje odjechać. Kilka godzin później policjanci znów zatrzymali tego samego mężczyznę, który ponownie wsiadł za kierownicę samochodu.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w sobotę (08 września) kilka minut po godzinie 1.00 w nocy. Katowicki policjant po służbie odwoził kolegę do domu. Na parkingu przy ulicy Św. Wojciecha w Jaworznie zauważył mężczyznę, który chwiejnym krokiem wsiadał do samochodu i usiłował odjechać.

Policjant natychmiast zareagował, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Policjant zabrał mu także kluczyki i zawiadomił Komendę Miejską Policji w Jaworznie. Po przyjeździe mundurowi przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi. Po wykonanych czynnościach 31-latek został zwolniony.

Około godziny 3.10 w nocy, patrol ruchu drogowego z jaworznickiej komendy ponownie zatrzymał ten sam pojazd, którym kierował zatrzymany wcześniej mężczyzna. Badanie trzeźwości tym razem wykazało 2 promile.

Mężczyzna odpowie za dwukrotne prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

NU

źródło: KMP w Jaworznie

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki