W ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości Zarząd LKS Ciężkowianka Jaworzno oraz radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk serdeczne zapraszają na Jubileuszowy XX Memoriał Jana Ciołczyka- zasłużonego działacza sportowego i społecznego-prezesa LKS „Ciężkowianka” Jaworzno w latach 1982-1998. Odbywać się on będzie w dniach 

REKLAMA

15-16 września 2018 r. w Jaworznie-Ciężkowicach. Przewidziano moc atrakcji dla dzieci, dorosłych i dla rodzin. Honorowy Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Katowicach, Śląski Związek Piłki Nożnej oraz Podokręgi Piłki Nożnej w Chrzanowie, Olkuszu oraz w Sosnowcu. Patronatem medialnym wydarzenie objęła TVP Katowice oraz gazeta „Sport”, „Co Tydzień” i portal Jaw.pl 

W sobotę 15 września na murawę wybiegną drużyny juniorów starszych oraz seniorów. O 11:30 juniorzy „Ciężkowianki” zmierzą się z LKS Poręba Wielka, zaś o 15.00 ich starsi koledzy z drużyny seniorów będą rywalizować z „Zagórzanką” Zagórze.

Dzień później w niedzielę 16 września w ramach Memoriału odbędzie się Festyn Sportowo-Rekreacyjny. 12 godzinną imprezę podzielono na 3 bloki tematyczne: sportowo-rekreacyjny, rozrywkowo- zabawowy oraz zdrowia i bezpieczeństwa. W części sportowej od godz. 10:00 królować będzie piłka nożna, biegi i nordic walking oraz armwrestling.

Od 13.00 organizatorzy zapraszają na dmuchaną zjeżdżalnię, malowanie twarzy. Tomik wierszy dla dzieci prezentować będzie Urszula Kępka.
Od 13.30 dostępne będą stanowiska informacyjne: Śląskie. Dla Kobiety, Zarządu Miejskiego PCK, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie.
Od 13.30 na scenie podziwiać będzie można rodzime artystki i artystów, m.in.: przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4, „Ciężkowianki”, Dobrzanki”, Hula Donna i duet taneczny Irenka & Grażynka z Jaworznickiego Uniwersytetu III Wieku, parę taneczną tańca towarzyskiego Natalię Sikora z partnerem ze szkoły tańca „Sukces” oraz gwiazdy wieczoru- siostry Goławskie.

Swoją obecność potwierdzili policjanci z KMP w Jaworznie i druhowie ochotnicy z OSP
Ciężkowice. O 14:00 wystartuje IV Ciężkowicki Nordic Walking. O 15.00 rozpocznie się V Ciężkowicki Bieg Po Zdrowie (zapisy w siedzibie LKS „Ciężkowianka”, tel. 608671427 mail j.ciolczyk@vp.pl i biuro@ciezkowianka.jaworzno.pl).

O 16.00 dojdzie do hitowego pojedynku prawdziwych gladiatorów, wielokrotnych mistrzów Polski w Armwrestlingu Lucjana Fudały i Mariusza Grochowskiego.
Od 16.30 rodziny rywalizować będą w Rodzinnym Wieloboju z nagrodami.
Piłkarskim wydarzeniem Memoriału będzie mecz oldbojów pomiędzy reprezentacją Śląska
Oldbojów, a połączoną drużyną LKS „Ciężkowianka” i Orłów Jaworzna, który rozpocznie się o godz. 17.00. Piłkarze zaangażowani w szczytną ideę walki z chorobami nowotworowymi, zamierzają wybiec na murawę w różowych koszulkach, promując akcję profilaktyki raka piersi, w ramach kampanii społecznej Śląskie. Dla Kobiety. Swój udział zapowiedzieli m.in. Jan Urban, Ryszard Czerwiec, Mariusz Śrutwa, Bogdan Pikuta, Wojciech Grzyb, Janusz Bodzioch, Artur Adamus, Mariusz Suwaj, Radek Jarzynka, Nikodem Motyka, Rafał Polański, Piotr Szczotka. Coachem śląskich oldbojów będzie Zdzisław Podedworny. Na ławce trenerskiej gospodarzy zasiądą: Andrzej Majka, Adam Nowak i Wojciech Tomasiewicz. Od 10:00 trwać będą turnieje żaków i orlików, w których wystąpią drużyny ze Śląska, Małopolski. O 13.30 rozpocznie się turniej piłkarski w kategorii open z udziałem teamów: „FUD-MEN”, „Fornit”, KMP Jaworzno i LKS FANS. Dla uczestników Wieloboju Rodzinnego wyjątkowe nagrody: zaproszenia do restauracji Mega Pizza i Borowa Chata, miesięczne rodzinne karnety na siłownię lub fitness EURO-GYM, karnety na rodzinne strzyżenie i pielęgnację włosów w salonach fryzjerskich: Afro, Maja, Oaza Piękna, karnet na zabieg w salonie kosmetycznym Fiona, itp. Na koneserów swojskiego jadła czekać będzie chleb ze smalcem, ogórki kiszone i placek drożdżowy.
Impreza zakończy się zabawą taneczną do godz. 22.00, którą poprowadzi DJ Majkes. Zasięg przedsięwzięcia uzależniony jest od warunków pogodowych.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki