Zgodnie z zapowiedziami urzędników – dom Pana Stanisława został zburzony

Pan Stanisław był mieszkańcem osiedla Skałka od niemal 30 lat. Ze względu na trudne warunki lokalowe radzić musiał sobie bez prądu i dostępu do wody

REKLAMA

Jego dom nie był też typową, murowaną konstrukcją a nieco przebudowaną i dostosowaną do własnych potrzeb stróżówką przemysłową. 

Obecnym dysponentem działki, na której mieszkał Pan Stanisław jest Urząd Miejski, który to od dłuższego już czasu próbował Pana Stanisława wysiedlić. Powód? Jak wynikało z korespondencji, którą otrzymał Pan Stanisław – w tym miejscu powstać ma „strefa Sportowo Rekreacyjna”. Miasto przekazało panu Stanisławowi w tej sprawie też stosowną dokumentację (w tym m.in. nakaz eksmisji) i zgodnie z zapowiedzią – 29 sierpnia dom został zburzony. 

Panu Stanisławowi, jako osobie prawnie bezdomnej już dwa lata temu przedstawiono listę jaworznickich noclegowni, z których mógł korzystać.

O sprawie pana Stanisława rozmawialiśmy z Sebastanem Pycią, radnym Rady Miejskiej a prywatnie – mieszkańcem osiedla Skałka.

Faktycznie – pan Stanisław otrzymał mieszkanie socjalne jednak zaistniała sytuacja jest dla niego bardzo trudna.

Czy strefa Sportowo Rekreacyjna na osiedlu faktycznie powstanie? A jeśli tak to gdzie? Zobaczymy. O sprawie Pana Stanisława z pewnością będziemy jeszcze informować. O inwestycjach prowadzonych na jaworznickiej Skałce z pewnością też.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ