Podsumowanie akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W środę nad Grajdołkiem jaworzniccy strażacy i policjanci podsumowali tegoroczną edycję akcji “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

REKLAMA

Oczywiście nie mogło zabraknąć najmłodszych mieszkańców naszego miasta, wyróżnień, upominków i mini zawodów wędkarskich.

Dzieci i młodzież z Jaworzna przez całe wakacje mogły brać udział w specjalnie przygotowanym przez Koło Wędkarskie Jaworzno-Jeleń kursie wędkarskim. Współorganizatorem szkółki wędkarskiej była Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna Archetti. Co tydzień w ramach zajęć wędkarskich najmłodsi mieszkańcy naszego miasta spotykali się z przedstawicielami straży pożarnej i policji. Również dziś dzieci miały okazję wysłuchać prelekcji instruktorów.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających i aktywnie wypoczywających nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, a także zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi.

Jak zgodnie podkreślają jaworzniccy organizatorzy – nie o wyniki w statystykach chodzi a o ludzkie życie. Stąd pomysł, aby do akcji zaangażować przedszkolaki, uczniów klas nauczania początkowego, a także najmłodszych adeptów sztuki wędkarskiej. Mówi się, że czego Jaś się nauczy za młodu, to Jan na starość będzie umiał. Faktycznie – to nasze pociechy coraz częściej zwracają nam uwagę na nieprawidłowości w naszym zachowaniu.
Woda nie jest naturalnym środowiskiem człowieka. Choć wielu z nas doskonale się w niej czuje – nigdy nie przeceniajmy swoich umiejętności. Pamiętajmy też, że nie od ratownika, głębokości zbiornika i nurtu wody a od naszej wyobraźni zależy nasze bezpieczeństwo.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki