REKLAMA

Na polskim rynku nadal jest stosunkowo mało luksusowych apartamentowców. Z drugiej jednak strony, te które już powstały oferują naprawdę niesamowite warunki mieszkaniowe, szereg udogodnień i najwyższy standard wykończeń. Można też oczywiście liczyć na widok pięknej panoramy miasta. Przyjrzymy się zatem bliżej kilku najbardziej prestiżowym adresom mieszkaniowym na mapie Polski.

Obecnie, polski rynek luksusowych apartamentowców oferuje co najmniej cztery wyjątkowe inwestycje mieszkaniowe. To przede wszystkim Złota 44 w Warszawie, Cosmopolitan – również w stolicy, a także Sea Towers w Gdyni oraz Sky Tower we Wrocławiu.

Sky Tower, Wrocław

Sky Tower to 51-piętrowy budynek o wysokości aż 212 metrów, które czynią go najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. Co więcej, jest jednocześnie najwyższym w całej Unii Europejskiej, w którym można kupić lokal dosłownie w chmurach. Mieści się w nim 231 apartamentów, spośród których największy ma 227 m2 powierzchni, natomiast najmniejszy 50 m2. Koszt jego budowy pochłonął 400 milionów dolarów.

Sea Towers, Gdynia

Sea Towers położone są nad samym morzem. Obydwie są wyraźnie niższe od wrocławskiego Sky Tower – pierwsza ma 39 kondygnacji, druga 29. Z wyższych pięter tego wyjątkowego budynku można za to podziwiać całą Zatokę Gdańską. Oczywiście wszystkie apartamenty zostały już wyprzedane – pozostaje liczyć na oferty na rynku wtórnym.

Cosmopolitan, Warszawa

Ten luksusowy budynek mieszkalny zlokalizowany jest przy ul. Twardej w Warszawie. Wybudowano go kosztem ponad 750 milionów złotych, w oparciu o projekt Helmuta Jahna – jednego z najbardziej cenionych architektów XXI wieku, który zasłynął choćby z zaprojektowania siedziby UE w Brukseli. Budynek ma 44 kondygnacje i wysokość 160 metrów. To właśnie w nim można też znaleźć największe w Polsce luksusowe apartamenty – największy ma aż 700 m2.

Apartamenty na sprzedaż – Warszawa, Złota 44

Ostatnia z inwestycji mieszkaniowych, czyli Złota 44, jest obecnie chyba tą najbardziej luksusową i najbardziej prestiżową w Polsce. Jest ona najwyższym budynkiem mieszkaniowym w Warszawie, w którym mieści się 287 unikalnych apartamentów o niespotykanie wysokiej – jak na polski standardy w budownictwie – jakości wykończenia. Oferuje również cały szereg wyjątkowych udogodnień, z których mogą korzystać mieszkańcy: to przede wszystkim 2 sale konferencyjne, 25-metrowy basen, strefa saun, zewnętrzne jacuzzi, przestrony taras, siłownia z fitness, pomieszczenia masażu, czy też prywatna sala kinowa.

Budynek Złota 44 położony jest w samym centrum Warszawy, na rogu ulicy Emilii Plater i Złotej, a więc w najbliższym otoczeniu Dworca Centralnego, Złotych Tarasów, czy Pałacu Kultury i Nauki. Mieszkańcy wyższych pięter mają wspaniały widok na panoramę miasta, na którą – poza wspomnianymi budynkami – składa się między innymi Stare Miasto, rzeka Wisła czy ogród Saski.

undefined

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki