Miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt – historia Dzikiego Leona

Adopcje zwierząt cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Jaworzna. Cykliczne akcje społeczne i informacyjne jak choćby współorganizowane przez CH Galena i fundację SOS Animals „Adoptuj przyjaciela” pomału zaczynają przynosić zamierzony skutek. Wraz ze wzrostem świadomości społecznej rośnie też wrażliwość na krzywdę i cierpienie zwierząt 

REKLAMA


Coraz częściej decydujemy się na adopcję zwierzaków. Co oczywiste, decyzja ta musi być odpowiednio przemyślana a nasze oczekiwania a co najważniejsze – predyspozycje do opieki nad zwierzakiem – koniecznie zweryfikowane przez wolontariusza fundacji czy schroniska. 

No właśnie… a kim są fundacyjni wolontariusze? To ludzie, dla których dobro zwierząt jest wartością nadrzędną. To właśnie wolontariusze przyjmują zwierzęta pod opiekę fundacji. To wolontariusze jako pierwsi widzą krzywdę, jaką człowiek wyrządził zwierzęciu i to właśnie wolontariusze dają nowe życie swoim podopiecznym. Jedną z takich osób jest Weronika Ławrynowicz, członkini fundacji SOS Animals, Ogólnopolskiego Ruchu Obrony Zwierząt. Jak to jest poświęcić całą swoją uwagę i energię na pomoc zwierzętom?

Jak wygląda droga psa do fundacji i z fundacji do nowego domu?
Ile przypadków – tyle historii. Choć żadna z nich nie jest wesoła. Tak też było z Dzikim Leonem, który pod opiekę pani Weroniki trafił niespełna 4 miesiące temu.

Do niedawna wystraszony i wycofany a dziś? Coraz chętniej nawiązujący kontakt z człowiekiem, pełen energii pies.

Mówi się, że miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt. Jeśli faktycznie tak jest, to skąd bierze się obojętność wobec ich losu? W opinii pani Weroniki – przede wszystkim z błędów wychowawczych.

Przypomnijmy – czteronożni podopieczni fundacji SOS Animals spotkają się z mieszkańcami Jaworzna w CH Galena w każdą trzecią sobotę miesiąca. Każdy, kto chciałby adoptować psa, może w tej sprawie skontaktować się też ze stowarzyszeniem.
Zachęcamy do świadomych adopcji zwierzaków!

więcej informacji: facebook.com/Artemida Psie Adopcje i facebook.com/SOS Animals Ogólnopolski Ruch Obrony Zwierząt

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki