Amazon rozszerza swoją inwestycję w Sosnowcu

Firma Amazon ogłasza rozszerzenie inwestycji w Sosnowcu. Otwarty zostanie budynek o powierzchni 11 000 m2, w którym zatrudnienie znajdzie 500 pełnoetatowych pracowników. Jedna z najnowocześniejszych hal położona jest w pobliżu działającego już centrum logistyki e-commerce, które zajmuje się dystrybucją odzieży i obuwia, do klientów z Polski i Europy.

REKLAMA

Celem inwestycji jest zaspokojenie rosnącego popytu klientów na usługi firmy Amazon, a także rozszerzenie oferty i zapewnienie obsługi większej liczbie lokalnych przedsiębiorców.

Co oznacza taka inwestycja dla mieszkańców Sosnowca i okolic?

Amazon wspiera lokalne społeczności, między innymi poprzez autorski program Kindloteka, która promuje czytelnictwo. Szkoły angażujące się w program, mają szanse na otrzymanie pakietu 100 książek, 500 e-booków oraz 10 czytników. Ponadto dzięki usługom Amazon mogą się rozwijać mniejsze oraz średnie przedsiębiorstwa, którym umożliwia się realizacje sprzedaży poprzez story firmy. Zasięg platformy e-commerce umożliwia pozyskanie wielu nowych klientów w kraju, ale i za granicą. Już dziś z tej współpracy korzysta 7200 producentów z Polski, jednak dzięki otwarciu Centrum Amazon w Sosnowcu, liczba ta będzie sukcesywnie rosnąć.

Na koniec trochę liczb. Całe sosnowieckie Centrum Logistyki E-Commerce zajmuje powierzchnię ponad 130 000 metrów kwadratowych, składowanych w nim będzie ok. 16 milionów artykułów – odzieży, biżuterii i obuwia. Obecnie zatrudnionych jest już 2500 osób, a do końca roku zostanie otwartych aż 500 nowych stanowisk. Marka Amazon to bardzo dobrze odbierany pracodawca, który zapewniają konkurencyjne pensje, dodatkowe bonusy oraz pakiet dodatkowych benefitów, takich jak prywatna opieka zdrowotna czy bezpłatny transport do pracy i z powrotem. Ponadto w ramach programu „Postaw na swój rozwój” firma pokryje nawet 95% kosztów kursów, podczas których pracownik może zdobyć umiejętności szczególnie pożądane na rynku pracy – bez względu na to, czy mają związek z dalszą pracą w Amazon czy też nie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE