Złe wiadomości płyną ze spółki MPO. Po przegranym przetargu na odbiór odpadów w Jaworznie spółka musi ograniczyć działalność w naszym mieście.

REKLAMA

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania (MPO) sp. z o.o. w Jaworznie podjął decyzję o częściowym wygaszaniu działalności operacyjnej spółki. Decyzja jest przede wszystkim podyktowana sytuacją rynkową – MPO w Jaworznie nie zdołał w ubiegłym roku przedłużyć kontraktu na odbiór odpadów z terenu miasta Jaworzna. Informuje Bartosz Lewicki, Rzecznik Prasowy ENERIS Ochrona Środowiska.

Powiatowy Urząd Pracy został poinformowany o przekazaniu 18 pracownikom wypowiedzeń skutkujących na koniec czerwca br. Wszyscy pracownicy objęci programem zwolnień otrzymają od MPO odprawy, a część – odszkodowania za skrócony okres wypowiedzenia.

MPO w Jaworznie zatrudnia obecnie 77 osób. Spółka zwlekała z decyzją o podjęciu tych kroków poszukując aktywnie możliwości pozyskania nowych kontraktów. Jednak sytuacja na rynku wymogła podjęcie powyższych decyzji – dodaje rzecznik ENERIS.

Wkrótce więcej informacji na temat kondycji MPO w Jaworznie.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki