W dniach 01-03 czerwca w hali sportowej Arena Gliwice odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w Ju-jitsu

REKLAMA

W zawodach pod auspicjami Światowej Federacji Ju-jitsu udział wzięło dwadzieścia jeden krajów starego kontynentu. W tej zrobionej z wielkim rozmachem imprezie w grupie wiekowej seniorów debiutował Patryk Urban. 

Zawodnik Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno po raz pierwszy miał okazję
zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami Europy w kategorii senior -62kg. Młody
jaworznianin rywalizujący w konkurencji fighting bez kompleksów przystąpił do turnieju i w gliwickiej Arenie zaprezentował się bardzo dobrze. W turnieju indywidualnym skutecznie stosował ciosy i kopnięcie po których wchodził do zwarcia. Po bardzo wyrównanych pojedynków musiał uznać wyższość zawodników z Niemiec oraz Włoch i odpadł z dalszej rywalizacji o medale. Dobra postawa na macie została jednak doceniona przez trenera kadry im jaworznianin został powołany na turniej drużynowy, w którym walki toczył w kategorii – 70kg.

Pomimo dużej niedowagi Patryk Urban nie zawiódł Polskiej drużyny, która pokonując
Austriaków oraz Belgów dotarła do finału, w którym nieznacznie uległa reprezentacji Francji. W końcowej klasyfikacji Polacy z naszym zawodnikiem w składzie zostali Wicemistrzami Europy Seniorów w Ju-jitsu.

Trener Łukasz Proksa jest zadowolony z postawy swojego wychowanka na macie,
który udźwignął presje startu w zawodach tak wysokiej rangi i godnie reprezentował białom czerwone barwy. Szkoleniowcy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno liczą na kolejne powołania do kadry narodowej Polskiego Związku Ju-jitsu oraz udane starty jego podopiecznych w zawodach międzynarodowych.

Przygotowanie do startu w zawodach odbyły się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo:
Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki