Traktorem z Jaworzna nad morze!

Sasino – wieś kaszubska położona w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Choczewo. Spokój, cisza, morza szum, ptaków śpiew. Tyle że troszkę daleko – najkrótszą drogą samochodem z Jaworzna to około 600 km.
A traktorem? A traktorem ponad 700… no prawie 800! 

REKLAMA


Właśnie dziś z Jaworzna – Byczyny, w podróż na drugi koniec Polski wyruszyła pani Milena. Co szczególnie istotne – pani Milena pokona ten dystans zabytkowym, wyprodukowanym w 1965 roku traktorem Ursus C 328. 

Oczywiście traktor niedawno przeszedł kapitalny remont mechaniczny i wizualny. Celem wycieczki jest spotkanie Miłośników Starych Ciągników w nadmorskim Sasinie – jednak już sama podróż, wydaje się sporym wyzwaniem. Czy pojazd rolniczy nadaje się do turystyki? Nadaje!

Głównym serwisantem, a przy okazji największym fanem pojazdu pani Mileny jest jej tata – Jan Klimczak. Pan Jan o Ursusie faktycznie wie wszystko i… jego również nie może w Sasinie zabraknąć. Skąd zamiłowanie do zabytkowych traktorów?

20-25 km/h i niemal cała Polska do przejechania. Uda się? Jesteśmy przekonani, że tak! Pani Milenie życzymy spokojnej drogi i czekamy na pocztówkę znad morza!

fot. google maps

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki