REKLAMA

Wybór kwiatów na poszczególne okazje wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcemy podarować komuś bukiet odpowiadający danej chwili czy uroczystości, powinniśmy udać się po pomoc do profesjonalistów. Podjęcie decyzji ułatwią nam dobrzy floryści, którzy posiedli wiedzę na temat komponowania kwiatowych wiązanek i tworzenia dekoracji kwiatowych. Na czym polega praca florysty, czym powinien charakteryzować się dobry specjalista i gdzie warto zamówić kwiaty z dostawą?

Tajniki florystyki

Układanie kwiatów to nie byle rzemiosło, co prawdziwa dziedzina sztuki. Florystykę można podzielić na kilka kluczowych podgrup, między innymi ślubną, komunijną, żałobną i świąteczną. Żeby dobrze wykonywać ten zawód, trzeba skończyć przynajmniej jeden profesjonalny kurs. Najlepsi floryści uzyskują w tej dziedzinie międzynarodowe certyfikaty.

Zawodowi floryści pracują najczęściej w kwiaciarniach, firmach florystycznych i firmach zajmujących się dekoracjami wnętrz. Miejscem ich pracy może być także kwiaciarnia internetowa, która oferuje porady online i doręczanie kwiatów. Każdy florysta powinien umieć radzić sobie z klientami – w końcu jego zadaniem jest właściwe wykonywanie powierzonych mu zleceń. Oprócz tego musi sprawnie planować, wykazywać się starannością i kreatywnością oraz spełniać wiele innych wymagań.

Czy kwiaciarnia wysyłkowa to dobry pomysł?

Tradycyjne kwiaciarnie nie są jedynym miejscem, gdzie możemy zapewnić sobie dekorację czy sprawić bliskim kwiatowy prezent. Warto pójść z duchem czasu, skorzystać z możliwości dzisiejszej technologii i zamówić kwiaty online. Zamiast wystawać w kolejce z okazji Dnia Kobiet, Walentynek czy Dnia Nauczyciela, można z wyprzedzeniem złożyć zamówienie przez internet i spokojnie poczekać na dowóz kwiatów.

Przykładem kwiaciarni, która działa zarówno stacjonarnie, jaki online, jest LAURA. Można tam zamówić dosłownie każdy rodzaj wiązanek czy dekoracji – bukiety ślubne, wiązanki pogrzebowe i przeróżne kwiaty na wszystkie możliwe okazje. Profesjonalni floryści przygotowują każdą kompozycję z dużym zaangażowaniem i zawsze podchodzą do sprawy indywidualnie. Na stronie www.kwiatylaura.pl można odnaleźć przykładowe kwiatowe propozycje na poszczególne okazje, np. na imieniny, przeprosiny, podziękowania czy rocznice. Floryści LAURY wiedzą jednak, że nie tylko okazja dyktuje wygląd bukietu, w związku z czym ostatnie słowo pozostawiają swoim klientom. Opcja „Kreator bukietów” pozwala na skomponowanie wiązanki wedle przesłanych sugestii – mogą one dotyczyć kolorystyki, dodatków czy konkretnych rodzajów roślin. Szybka i bezproblemowa dostawa kwiatów obejmuje Kraków i okolice. Kwiaciarnia internetowa LAURA to jedynie przykład na profesjonalne usługi florystyczne w przystępnej cenie. Warto jednak wiedzieć, jakie cechy powinien mieć idealny florysta, aby móc samemu podjąć decyzję i poznać się na jakości świadczonych usług.

Cechy dobrego florysty

1. Zmysł artystyczny

Profesjonalny florysta musi mieć bogatą wyobraźnię i naturalny talent do prac manualnych. Każdego dnia powinien wykazywać się kreatywnością i wrażliwością na piękno; dlatego wymagane są od niego także pomysłowość i wyczucie estetyczne. Kwiaty, które będą precyzyjnie dobierane do oczekiwań klienta, powinny być wyjątkowo ułożone – nawet z najprostszych roślin można stworzyć zaskakującą, unikatową wiązankę, o ile odpowiednio się je połączy.

2. Chęć samorozwoju

Dobry florysta musi interesować się trendami w sztuce kwiatowej, designie i modzie. Powinien śledzić najnowsze zagadnienia i wciąż uczyć się nowych rzeczy. Otwarty, chłonny umysł będzie dążył do nieustannego rozwijania swojej wiedzy i swoich umiejętności. To właśnie wyznaczanie sobie nowych celów i ciągłe poszerzanie horyzontów często odróżniają najlepszych florystów od tych przeciętnych. Pracując w kwiaciarni, powinno się wiedzieć o kwiatach nieco więcej niż po podstawowym kursie. Wtedy będzie można zaskoczyć klientów nie tylko pięknymi kompozycjami, ale też profesjonalną wiedzą.

3. Staranność i dobra organizacja pracy

Żeby każdy bukiet mógł być małym dziełem sztuki, konieczne jest przywiązywanie wagi do najdrobniejszych szczegółów. Floryści muszą pamiętać, że każda okazja, a zatem także każda wiązanka, mają dla klienta ogromne znaczenie. Skoro zdecydował się zaufać danej kwiaciarni, nie wolno zawieść jego oczekiwań. Pomogą w tym skrupulatność, staranność i dobra organizacja pracy. Tylko wtedy będzie można zrealizować zlecenia perfekcyjnie i na czas. Czasem trzeba pogodzić kilka większych zamówień jednego dnia, a przecież każdy bukiet musi być wyjątkowy i idealny. Trzeba myśleć o wszystkim – terminowości, utrzymaniu czystości wnętrza i odpowiednich warunkach dla roślin. Powyższe cechy świadczą o tym, że mamy do czynienia z florystyką na najwyższym poziomie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki