Już po raz czwarty Jaworzno stanie się mekką muzyków – ruszają zapisy na mistrzowskie warsztaty muzyczne PoluZONE! O miejsca rywalizują instrumentaliści i wokaliści z kraju i zagranicy 

REKLAMA

Ostatnia edycja warsztatów przyciągnęła muzyków z Anglii i… Stanów
Zjednoczonych.

Jaworzno znane jest z innowacji. Tu zrodziła się idea hyperloop’a i pojazdów autonomicznych. Tu też powstała wizja kompleksowej edukacji muzycznej na najwyższym poziomie. Wizja ta przerodziła się w najbardziej prestiżowe warsztaty muzyczne w Polsce, które corocznie prowadzi Kuba Badach wraz z kolegami z formacji Poluzjanci. 

O poziomie warsztatów najlepiej świadczą nazwiska wykładowców oraz samych uczestników. Co ciekawe, w tej grupie dużą grupę stanowią zawodowi muzycy występujący na co dzień w czołowych polskich kapelach. Spotkać tu można Kamila Barańskiego grającego z Marylą Rodowicz, czy Daniela Kapustkę występującego z Kayah, pojawili się też wokaliści
Sound’n’Grace. Mówiąc w skrócie – muzyczna śmietanka.

Czy może zatem dziwić fakt, że miejsca na topowe warsztaty kończą się po kilku dniach?
– Z jednej strony nadal nas to trochę zaskakuje, a z drugiej – utwierdza w przekonaniu, że tworzymy coś ważnego i wyjątkowego – mówi Basia Janyga, jedna z pomysłodawców PoluZONE, wokalistka i autorka tekstów. – Co nas wyróżnia? Innowacyjne, komfortowe dla uczestnika, podejście do organizacji zajęć oraz grono wykładowców – grupy najwybitniejszych w kraju muzyków sesyjnych.
PoluZONE to pierwsze w historii warsztaty gromadzące Zespół w pełnym składzie: Kuba
Badach, Piotr Żaczek, Robert Luty, Grzegorz Jabłoński, Marcin Górny, z gościnnym udziałem Damiana Kurasza na gitarze. Stwarza to możliwość kompleksowego rozwoju muzycznego, pełnej wymiany doświadczeń i nauki w niespotykanej dotąd w Polsce formie.

Przez sześć dni w Jaworznie króluje muzyka. Każdego wieczoru na Rynku odbywa się Jam Session, a zwieńczeniem warsztatów jest koncert finałowy na dużej scenie. To jedyna okazja w roku, aby na jednej scenie pojawili się Poluzjanci w pełnym składzie!
– Byłem na wieku warsztatach, ale to, co zdarzyło się w Jaworznie, przeszło moje najśmielsze oczekiwania – mówi Piotr, uczestnik II Edycji PoluZONE. – Pierwszy raz doświadczyłem tak profesjonalnego podejścia do organizacji warsztatów, a kadra… okazało się, że to nie tylko wybitni muzycy, ale i genialni nauczyciele.

Organizatorem PoluZONE jest miasto Jaworzno, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz
Centrum Edukacyjno-Artystyczne Fabryka Talentów.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki