REKLAMA

23 marca 2018 roku na stadionie we Wrocławiu reprezentacja Polski zmierzy się z Nigerią w ramach meczu towarzyskiego. Spotkanie z afrykańskim przeciwnikiem stanowi świetne przygotowanie do Mistrzostw Świata w Rosji 2018.

 

Pierwsze starcie z Nigerią – porównanie drużyn

Polska reprezentacja piłki nożnej po raz pierwszy oficjalnie w historii zmierzy się z Nigerią, najbardziej utytułowanej drużyn narodowych w Afryce. Zespół Gernota Rohra bogaty jest w światowej klasy zawodników takich jak John Obi Mikel czy Victor Moses. Drużyna Nigerii może się pochwalić bardzo dobrym składem oraz umiejętnościami piłkarskimi na dobrym poziomie.

Reprezentacja Nigerii może być dla nas ciężkim przeciwnikiem, jednakże nasz skład na przestrzeni lat bardzo się wzmocnił. Nasza reprezentacja może pochwalić się światowej klasy zawodnikami na każdej pozycji. Na napadzie mamy utalentowanego Lewandowskiego, na pomocy – Błaszczykowskiego, Zielińskiego, Grosickiego i Krychowiaka, na obronie – Cionka, Glika i Pazdana, a na bramce – Fabiańskiego lub Szczęsnego. Nazwiska te mówią same za siebie. Zawodnicy od wielu lat wchodzą na swoje wyżyny umiejętności, które potem prezentują wszystkim na boisku.

Analiza afrykańskiego przeciwnika przygotowaniem do MŚ Rosji 2018

Mecz z Nigerią jest dla nas bardzo ważny. Podczas Mistrzostw Świata w Rosji zagramy mecz otwarcia z Senegalem. Pojedynek z najbardziej utytułowanym afrykańskim przeciwnikiem będzie dla nas istotną lekcją. Gra Afrykańczyków jest szybka, agresywna oraz wymagająca. Spotkanie z Nigerią będzie swego rodzaju testem gry naszej reprezentacji. Trener Adam Nawałka chce sprawdzić, czy wszyscy zawodnicy poradzą sobie z takim stylem. Jeżeli któryś z nich będzie miał problemy z afrykańskim sposobem gry to trzeba będzie za niego znaleźć zastępstwo na Mistrzostwa Świata.

Jeżeli Polska dobrze poradzi sobie z tak ciężkim przeciwnikiem jak Nigeria, to istnieją duże szanse na to, że wygramy z Senegalem podczas meczu otwarcia Mistrzostw Świata w Rosji 2018 roku.

Polska vs Nigeria – kto ma większe szanse na wygraną?

Forma obu drużyn prezentuje się bardzo dobrze. Dokłada predykcja wyniku nie jest możliwa. Powodem tego jest to, że Nigeria z Polską jeszcze nie zagrała żadnego oficjalnego spotkania. Pierwszy mecz tej klasy odbędzie się we Wrocławiu 23 marca na Stadionie Wrocław (kup bilety na mecz Polska – Nigeria). Możemy się spodziewać niesamowitych wrażeń. Będzie to konfrontacja agresywnego, afrykańskiego stylu ze spokojną, ale stabilną grą Polaków.

Reprezentacja Polski ostatnimi czasy zaczyna coraz lepiej grać. Zawodnicy osiągają wyżyny swoich umiejętności, co widać podczas każdego ich spotkania. Polacy wkładają całe swoje serca i pasję w grę, co z pewnością przełoży się na mecz z Nigerią. Pomimo ciężkiego zawodnika spodziewać się możemy zwycięstwa Orłów. Obecność każdego fana piłki nożnej jest wręcz obowiązkowa. To idealny moment na to, by wesprzeć naszą drużynę przed Mistrzostwami Świata!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki