REKLAMA

Kinkiety nie wyróżniają się zbyt dużym rozmiarem, ale pełnią nie mniej ważną funkcję we wnętrzu, niż lampa wisząca lub rozłożysty żyrandol. Tworzą one bowiem wyjątkowy klimat, który może pobudzać do działalności lub skłaniać ku odpoczynkowi. Szklane i metalowe, klasyczne i tradycyjne, kryształowe i złote. Każdy może znaleźć coś dla siebie, warto tylko się nie zgubić przy wyborze.

Kinkiety we wnętrzu posłużą za źródło dodatkowego światła. Można je zamontować nie tylko w salonie, ale i sypialni lub gabinecie. W zależności od typu i mocy żarówki, można je dostosować zarówno do pracy, jak i odpoczynku. A dodatkowe funkcję, takie jak ściemniacz czy ruchome ramie, pozwolą dostosować je do każdego użytkownika.

Kinkiety klasyczne – wybór tradycjonalistów?

Kinkiety klasyczne to przede wszystkim sprawdzone, ponadczasowe modele lamp, które nigdy nie wyjdą z mody. Spodobają się każdemu, kto woli sobie elegancję i wyjątkowy styl. Jest to najlepsze rozwiązanie do stylizacji tradycyjnych, gdzie przede wszystkim królują klasyczne kształty, masywne meble oraz naturalne drewno. Dzięki eleganckiemu oświetleniu można podkreślić wartość tych detali i stworzyć wyjątkowy klimat w domu lub mieszkaniu. Klasyczne kinkiety często mają kształty pochodzące z poprzednich epok i są inspirowane historią. Dzięki temu w ofercie sklepów można spotkać lampy w kształcie świeczników, metalowe podstawy stylizowane na postarzałe oraz kryształowe zdobienia(kinkiet Grace). Styl klasyczny nawiązuje również do pałacowych wnętrz i willi zamożnych szlachciców, jest to wyznacznik nie tylko dobrego gustu, ale i dostatku. Takie lampy dopasują również do aranżacji art deco, stylu francuskiego, angielskiego oraz rustykalnego (więcej o stylach znajdziesz na Ardant.pl).

Źródło: https://ardant.pl/p821,nowoczesny-kinkiet-ball-frandsen-lighting-jasnoszary-mat.html

Zawsze na czasie – kinkiety nowoczesne

Gdy szukasz czegoś nowego i ciekawego, warto przejrzeć ofertę nowoczesnych kinkietów. Nalicza ona wiele kształtów i kolorów. W szerokiej ofercie można trafić nie tylko na minimalistyczne modele, właściwe wnętrzom skandynawskim. Znajdziesz tu również futurystyczne lampy (kinkiet Diamond), które zadziwiają swoimi kształtami, niemal wziętymi z filmów science fiction oraz modele wykonane z ekologicznych materiałów. Lampy te odpowiadają aktualnym trendom, znajdziesz je w najnowszych katalogach i magazynach wnętrzarskich. Takie lampy to must have wnętrza duńskiego, prowansalskiego, minimalistycznego oraz industrialnego.

Wybierając lampy do wnętrza, warto też wspomnieć o kryształowych kinkietach. Kryształy to symbol luksusu i przepychu. Błyszczące oraz przezroczyste zachwycają swoim wyrafinowanym kształtem i tworzą oryginalne wzory na ścianach. Bez kryształowych kinkietów ciężko wyobrazić sobie wnętrze w stylu glamour. Kryształowe lampy można również zobaczyć we wnętrzach modern classic czy typowo angielskich aranżacjach.

Źródło: https://ardant.pl/p909,kinkiet-rossana-kolarz-bialy-przecierany-w-zloty.html

Wybierając kinkiety do mieszkania, warto wybrać taki model, który dopasuje do wielkości wnętrza oraz stylu, w którym zostało ono urządzone. Stawiaj na modele ponadczasowe i funkcjonalne. Pamiętaj, że lampy wybiera się na dłuższą perspektywę czasu, więc nie opłaca się oszczędzać na jakości.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki