Anna Głowacz z nową książką

6 grudnia swoją premierę miała kolejna książka naszej jaworznickiej pisarki Anny Głowacz. Tym razem pisarka zaskakuje nas zmianą gatunku literackiego.”Saga Moonsun – Klucz Angeliusa” to tytuł pierwszej z 3 planowanych części sagi. Tym razem autorka zaprasza nas do świata fantasy, gdzie bohaterowie staja do walki z mrocznymi mocami o ocalenia świata i całej ludzkości.

REKLAMA

Nie zabraknie pradawnych istot, mocy żywiołów, licznych zagadek i scen walki. Będzie gorąco i mroźno zarazem- jak podkreśla pisarka. Postanowiliśmy zadać pani Annie kilka pytań, aby przybliżyła nam trochę zarówno przyczynę zmiany gatunku literackiego, jak i powiedziała coś więcej na temat samej powieści.

Autorka ponadto chciałaby ogłosić konkurs na łamach naszej gazety, w którym do wygrania będą 3 egzemplarze nowej powieści, oczywiście z autografem i imienną dedykacją. Ale o tym więcej już za chwilę.

Redakcja – Pani Aniu, jak to się stało, że tym razem fantastyka, tak odmienna od dramatu obyczajowego, którym była pani autorska powieść „Pustka”?
Anna Głowacz – Żeby było ciekawej! A tak prawdę powiedziawszy, zawsze lubiłam fantastykę, postanowiłam, że czemu nie spróbować czegoś w tym gatunku napisać. Wiele zależy od pomysłu, jaki mam na daną chwilę w głowie. To on kreuje gatunek literacki, w jakim powstanie kolejna powieść. Nie chcę zamykać się tylko w jednym z nich. Kto wie, może następny będzie jakiś romans czy komedia. Gdziekolwiek moja wyobraźnia mnie poprowadzi, tam będę szła. Ponadto chciałam także zmienić docelową grupę odbiorców.
Redakcja – „Klucz Angeliusa” to pierwsza część Sagi Moonsun. Czego się możemy w tej części spodziewać?
Anna Głowacz – Jako że jest to początek podroży, uczymy się dużo o bohaterach wraz z nimi samymi. Poznajemy ich nadprzyrodzone moce, o których oni sami wcześniej nie mieli pojęcia. Dowiadujemy się o groźbie końca świata i o staraniach bohaterów, aby temu jakoś zapobiec.
Redakcja – Do jakiej grupy odbiorców skierowana jest Saga Moonsun? Czy jest to książka typu Saga Zmierzch?
Anna Głowacz – I tak, i nie odpowiadając na to drugie pytanie. Saga Moonsun zdecydowanie różni się od Sagi Stephanie Mayer, aczkolwiek uważam, że jest to ten sam typ książki. Ci, którym podobała się Saga Zmierzch, powinni odnaleźć się także i w mojej powieści. Książki Fantasy ogólnie kierowane są zazwyczaj do szerokiej grupy odbiorców. Nie ma tutaj limitów wiekowych. Jeśli komuś ten gatunek się podoba, będzie go czytała mając 15, jak i 60 lat.
Redakcja – Jakich fantastycznych istot możemy się spodziewać w książce? Jeśli to oczywiście nie tajemnica?
Anna Głowacz – Główna bohaterka sagi jest córą słońca i księżyca. Jest zatem potomkiem anioła i wilka. To połączenie sprawia, że jest jedyna w swoim rodzaju. W jej podróży towarzyszyć jej będą Woolfgeny, Angeliusy, Czarownice oraz Kameolongi. Wspólnie staną oni do walki z władcą piekieł Katronem, który za wszelką cenę będzie chciał ponowić próbę opanowania ziemi i zasiedlenie jej demonami. Są także smoki, pradawne gady, olbrzymie pająki i wiele innych dziwnych stworzeń.

Chciałbyś otrzymać najnowszą książkę Anny Głowacz z dedykacją? Wejdź na naszego facebookowego fanpage i poznaj zasady zabawy.

Serdecznie dziękujemy za wywiad. A państwa zachęcamy do brania udziału w konkursie oraz oczywiście do zakupienia powieści. Książka, jak i poprzednim razem dostępna będzie w naszej księgarni na rynku.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

 1. Dziwne to wszystko – zginął artykuł z 14 listopada a pojawił się dzisiaj ten sam i też z błędami.
  Poprzednio przeczytałem tylko tytuł z błędem i to z wielką wsypą z datami to nadal są te same błędy.
  Przez Redakcja jaw.pl – 5 grudnia 2017
  1). 6 grudnia swoją premierę miała kolejna książka naszej jaworznickiej pisarki Anny Głowacz.
  2). gdzie bohaterowie staja do walki z mrocznymi
  3). Jako że jest to początek podroży, uczymy się dużo o bohaterach wraz z nimi samymi.
  Dalej nie czytam bo szkoda czasu.