Trwa faza finałowa zorganizowanego przez Jaworznicką Izbę Gospodarczą konkursu „Przedsiębiorcze Jaworzno”. Najlepsze w tym roku lokalne firmy i przedsiębiorców poznamy 24 listopada. Od kilku tygodni prezentujemy kandydatów w poszczególnych kategoriach. Dziś kolejne podmioty, tym razem w kategorii „Jaworznicka Firma Roku 2017 – poniżej 50 pracowników”.

REKLAMA

 

314 Apps Polska

Zespół 314.tt

Firma powstała w 2012 roku i prowadzi działalność związaną z oprogramowaniem, doradztwem w zakresie informatyki, programowaniem, architekturą aplikacji webowych i mobilnych. Szefem firmy jest jaworznianin Adam Filipowski.

Specjaliści ze spółki programują w najnowszych technologiach i są otwarci na nowe rozwiązania. Tworzą aplikacje zarówno dla wielkich przedsiębiorstw, jak i początkujących start-upów. 314 Apps Polska znajduje klientów na całym świecie.

W spółce pracuje 16 osób, w tym dwie kobiety. Trzy osoby mieszkają w Jaworznie. Firma rośnie praktycznie z miesiąca na miesiąc. Tylko w tym roku zatrudniła pięć dodatkowych osób, a do końca roku ma pojawić się pięciu kolejnych pracowników.

314 Apps Polska stawia na ekologię: ludzie pracują zdalnie, a przez to minimalizują koszty i skutki transportu, dane przechowują w chmurze, a przez to nie ma potrzeby utrzymania własnych serwerów, ograniczając zużycie energii, ponadto w spółce ogranicza się zużycie papieru, stawiając na dokumenty w formie elektronicznej.

W ramach działań na rzecz otoczenia firma stworzyła portal dla ludzi, którzy chcą zmienić swoje życie, znaleźć pracę i spełnić marzenia. Ponadto od roku prowadzi żłobek dla programistów juniorów, którzy chcą kształcić się i rozwijać pod okiem specjalisty.

Grupa Cargo

Spółka działa od 25 lat i zajmuje się działalnością szkoleniową (szkolenia transportowe, zawodowe, e-learning, doposażenie placówek kształcenia zawodowego, doradztwo biznesowe). Szkolenia transportowe prowadzone są na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy, gdzie znajduje się m.in. jedyna w regionie płyta poślizgowa stopnia wyższego.

Przedsiębiorstwo wypracowało dużą renomę i osiąga sukcesy na rynku krajowym. Jego pracownicy często występują w roli ekspertów. Uzupełnieniem oferty dla kierowców jest otwarta w 2016 roku Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów.

W firmie pracuje 19 osób, w tym 12 kobiet. 11 pracowników mieszka w Jaworznie.

W ostatnich latach Cargo sporo inwestowało. Firma systematycznie prowadzi rozwój platformy e-learningowej, która nadal będzie rozwijana. M.in. zostanie ona powiązana z autorskim systemem ułatwiającym zarządzanie oraz kontrolę nad zasobami ludzkimi w firmie.

W ramach troski o środowisko spółka szkoli z ecodrivingu oraz defensive drivingu, co m.in. prowadzi do redukcji zużycia paliwa i ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. Firma przeprowadza również audyty w firmach, które dotyczą spalania paliwa.

W obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu przedsiębiorstwo angażuje się zarówno w projekty lokalne, jak i ogólnopolskie, wspierając: WOŚP, hospicjum, Senioralia, Konkurs Papieski, Parafialny Festyn Rodzinny, konkurs „Moja wakacyjna praca” czy też Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego.

PPHU A-M

Spółka działa od 1992 roku i koncentruje się na trzech obszarach: prowadzenie biura rachunkowego, sprzedaż oprogramowania dla hoteli, gastronomii, sanatoriów, SPA, a także programu obsługi przedszkoli oraz na reklamie i projektowaniu stron internetowych.

Firma działa zarówno na rynku lokalnym, jak i ogólnopolskim. Dziś jej głównym produktami są specjalistyczne programy, głównie dedykowane turystyce. Dzięki temu marka produktowa należąca do firmy jest rozpoznawalna i cieszy się uznaniem wśród hotelarzy. W 2017 roku programy SOHiS wykorzystywane były w ponad 400 obiektach zlokalizowanych w różnych częściach Polski.

W firmie pracuje osiem osób, w tym pięć kobiet. Pięcioro pracowników mieszka w Jaworznie.

Inwestycje spółki związane są głównie z aktualizacją produktów i poszerzeniem wachlarza usług. W 2017 roku pracownicy intensywnie pracowali nad udoskonaleniem systemu rezerwacji internetowych, nad stworzeniem kompleksowego oprogramowania dla hoteli bezobsługowych, nad integracją programu internetowego z zamkami hotelowymi oraz nad stworzeniem modułu ewidencji medycznej.

W ramach proekologicznej działalności firma wdrożyła ideę zielonego biura, polegającą m.in. na wyłączeniu niepotrzebnych urządzeń, zastosowaniu energooszczędnych źródeł światła i sprzętu biurowego, maksymalizacji wykorzystania światła dziennego i termomodernizacji budynku. Spółka oszczędza też papier w działalności biurowej.

W ramach działalności na rzecz najbliższego otoczenia PPHU A-M stworzyło dedykowany program dla jaworznickich przedszkoli, który zautomatyzował formalności zarówno dla pracowników, jak i rodziców.

ZPHU Ba-Ja

Firma zaczęła działalność w 1989 roku i zajmuje się produkcją i sprzedażą wypieków piekarniczo-cukierniczych, wynajmem nieruchomości i transportem. Aktywność biznesowa ZPHU Ba-Ja ma zasięg krajowy.

Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia cztery osoby, trzech pracowników mieszka w Jaworznie.

Inwestycje w ostatnich latach prowadzono w obszarze remontów lokali oraz szkoleń, które podnosiły kwalifikacje kadry pracowniczej.

W ramach aktywności proekologicznej firma zmieniła źródło opalania pieca piekarskiego z węgla na energię elektryczną oraz instalacji CO z węglowej na gazową, prowadzi segregację odpadów, eliminuje opakowania foliowe na rzecz papierowych i sukcesywnie wymienia urządzenia na energooszczędne.

W obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu ZPHU Ba-Ja przekazuje swoje wypieki na potrzeby szkół, kościoła i społeczności lokalnej, prowadzi zajęcia edukacyjne dla grup przedszkolnych, szkolnych oraz bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Firma może pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

Vena Group

Vena Group

Firma działa od 2016 roku, choć korzysta z 34-letniego doświadczenia swego prekursora. Zajmuje się działalnością produkcyjną i usługową. Produkuje całą gamę materiałów reklamowych (kasetony, litery przestrzenne, oznakowania, banery, siatki, fototapety), poligraficznych (papiery firmowe, wizytówki, plakaty, broszury, katalogi, kalendarze) oraz upominków reklamowych. Dewizą firmy jest zastosowanie najnowszych technologii, aby klient posiadał nowatorskie i wygodne rozwiązania. Jej produkty mają ułatwić prowadzenie biznesu i podnieść rozpoznawalność marki.

W spółce pracuje dziewięć osób, w tym pięć kobiet. Ośmioro pracowników mieszka w Jaworznie.

Obecnie przedsiębiorstwo prowadzi prace rozwojowe oraz testy nad autonomicznymi słupkami informacyjnymi. Urządzenia te będą zasilane energią słoneczną i nie wymagają innych źródeł zasilania, co będzie miało znaczenie dla ochrony środowiska.

Piekarnia Bigaj Stanisław

Firma działa od 1991 roku, zajmując się wyrobem i sprzedażą pieczywa. Wszystkie wypieki przygotowywane są w oparciu o tradycyjne receptury. Piekarnia działa na rynku lokalnym i zatrudnia 15 osób, w tym osiem kobiet. Wszyscy pracownicy mieszkają w Jaworznie.

W ostatnich latach przedsiębiorstwo prowadziło ważne inwestycje. Powiększono zakład o część socjalno-sanitarną dla pań oraz biurową. Uruchomiono także dzienną zmianę produkcyjną, dzięki czemu możliwe jest oferowanie klientom ciepłego pieczywa. Firma ciągle wprowadza nowe rodzaje pieczywa w oparciu o dodatki prozdrowotne.

Do tej pory połowę produkcji prowadzono w oparciu o paliwo gazowe, do końca 2017 roku piekarnia będzie w 100 proc. opalać piece gazem.

Misją firmy jest propagowanie w społeczeństwie szacunku do chleba. Jest to możliwe m.in. dzięki lekcjom pokazowym dla dzieci i młodzieży. Piekarnia pomaga również świetlicom oraz instytucją użyteczności publicznej.

Firma może pochwalić się licznymi nagrodami, wyróżnieniami i certyfikatami.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.jaw.pl/kategorie/biznes-i-gospodarka/jig-jaworznicka-izba-gospodarcza/

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki