Złoto dla Klaudii Simsak

Od 5 do 8 października w Grudziądzu odbywały się zawody bokserskie o Puchar Polski kadetek i juniorek. W tych zwodach startowały dwie reprezentantki Jaworznickiego Klubu Bokserskiego “Jawor”Team Julia Kiermasz w kategorii wagowej do 48kg oraz Klaudia Simsak waga 54kg.

REKLAMA

Brązowy medal w tych zawodach zdobyła po bardzo wyrównanym, ale niestety przegranym 2:3 pojedynku z Karoliną Wróbel UKS Nowi Polnica Julia Kiermasz.

Natomiast Klaudia Simsak, jak przystało na reprezentantkę Polski, zdobyła złoty medal i oczywiście pierwsze miejsce. Klaudia Simsak po raz pierwszy boksowała w kategorii 54kg i z tak świetnym efektem sportowym. W półfinale pokonała jednogłośnie na punkty Marię Grabowską z GUKS Carbo Gliwice. Natomiast w finale po wspaniałym i bardzo zaciętym pojedynku Klaudia pokonuje w stosunku punktowym 3:2 rywalkę z kadry Polski Beatę Kałużę z klubu Skorpion szczecin. Ten pojedynek został uznany za najlepszą walkę całego turnieju. Naprawdę było co oglądać i czym się zachwycać.

Jak informuje Prezes JKB “Jawor” Team Włodzimierz Kromka, ustalono już ze szkoleniowcami szczecińskiego klubu wielki rewanż tych zawodniczek na gali boksu olimpijskiego 04.11.2017r o godzinie 17,00 w hali MCKiS w Jaworznie przy ulicy Grunwaldzkiej 80. Oczywiście już dzisiaj wszystkich kibiców boksu i sympatyków JKB “Jawor” Team Zarząd Klubu serdecznie zaprasza i gwarantuje ostre spięcia.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki