Uwaga rodzice. Wabi na cukierki

Nieznajomy mężczyzna podjeżdża samochodem i proponuje dzieciom podwózkę do domu lub chce im dać cukierka – takie niepokojące informacje od ponad tygodnia pojawiają się w naszym mieście.Na tę chwilę policja ustaliła, że do takich sytuacji doszło w pięciu przypadkach na terenie miasta.

REKLAMA

Policjanci kryminalni weryfikują i sprawdzają wszystkie zaistniałe sytuacje. W każdym z przypadków dzieci podają sprzeczne informacje na temat wyglądu mężczyzny, który miał je zaczepiać.

O przypadkach zaczepiani dzieci przez obcego mężczyznę informują się także rodzice na portalach społecznościowych. Apel do rodziców wystosowała mama 9-letniego chłopca. – Kiedy moje dziecko wychodziło ze szkoły w Dąbrowie Narodowej, podjechał czarny samochód, w którym kierowca otworzył szybę i wołał do mojego dziecka „cześć chłopczyku, podasz mi swój adres, ja cię zawiozę do domu”. Mój syn nie znając pana, szybko uciekł na teren szkoły, trzęsąc się ze strachu, czekał, aż pan odjedzie – pisze matka chłopca.

Działania ostrzegawcze podjął także Wydział Edukacji, Kultury i Sportu, rozsyłając do szkół maile z informacją i prośbą o przeprowadzenie rozmów z uczniami i rodzicami.

Apelujemy, aby rodzice/opiekunowie zgłaszali na policję wszystkie niepokojące sytuację.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki