Ola Masternak z brązem Pucharu Świata

Wspaniały sukces zawodniczki Klubu Sportów Walki “Satorii”. Oli Masternak została jedyną w reprezentacji Polski podwójną medalistką Pucharu Świata w Ju-jitsu. Zawody obywały się w Czarnogórze. Ich organizatorem była Międzynarodowa Federacja Ju-jitsu. Poza Olą klub reprezentował także Patryk Matusik.

REKLAMA

Do walk na matach w Czarnogórze zawodników prowadził trener Łukasz Proksa, który przez wiele miesięcy przygotowywał swoich podopiecznych do najważniejszej imprezy sportowej w tej grupie wiekowej na świecie.

Ciężka praca włożona podczas treningów oraz motywacja przyniosły wspaniałe wyniki. Zawodnicy z Jaworzna wywalczyli dwa brązowe medale oraz jedno piąte miejsce.

Pierwszego dnia zawodów w konkurencji fighting znakomicie spisała się startująca po raz trzeci w pucharze świata Aleksandra Masternak. Jaworznianka walcząca w kategorii -44kg rozpoczęła swój start od porażki. Doświadczona i niezwykle waleczna jaworznianka nie załamała się i w kolejnych walkach pewnie stosowała uderzenia oraz rzuty, wygrywając dwa kolejne pojedynki przed czasem.

Równie dobrze w konkurencji fighting zaprezentował się debiutujący w zawodach tej rangi Patryk Matusik startujący w kategorii -45kg. Jaworznianin w swoich pojedynkach skutecznie kopał oraz zakładał techniki kończące w parterze, wygrywając dwie kolejne walki. W walce o medale uległ doświadczonym zawodnikom z Grecji i Ukrainy. Ostatecznie zajął wysokie piąte miejsce.

Trzeciego dnia turnieju odbyły się zmagania w konkurencji newaza. Ponownie od boju ruszyła Aleksandra Masternak w kategorii -45kg. Ola Świetnie weszła w turniej pokonując Rosjankę Veronikę Pokrovskaya, niestety w kolejnej walce jej rodaczka pozbawiła naszą zawodniczkę możliwości walki o złoto.

Znakomita postawa na macie i tak wysokie lokaty sportowców z Jaworzna to owoc ciężkiej pracy, jaką zawodnicy i trenerzy włożyli w przygotowania do startu oraz wielki sukces całego Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno. Zawodnikom oraz trenerom gratulujemy wysokich wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie biało-czerwonych barw na matach w Czarnogórze.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki