Dzielnica Bemowo – Czy warto zamieszkać?

REKLAMA

Bemowo to dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta. Granice dzielnicy wyznaczają od północy ulice: Kampinoska, Księżycowa i Maczka, od wschodu i południa aleja Armii Krajowej oraz linia kolejowa ze stacją Gołąbki, a od zachodu granice miasta. Bemowo zajmuje obszar o wielkości 24,95 km², a zamieszkuje je obecnie około 120,5 tys. osób. Bemowo graniczy z pięcioma innymi dzielnicami Warszawy. Są to Ursus, Włochy, Wola, Żoliborz oraz Bielany. Według Miejskiego Systemu Informacji Bemowo dzieli się na dziesięć rejonów o formalnie ustalonych granicach: Lotnisko i Bemowo Lotnisko z Lotniskiem Warszawa-Babice zwanym także Lotniskiem Bemowo, powstałym na bazie dawnego lotniska wojskowego; Fort Radiowo, którego nazwa pochodzi od potocznej nazwy wzniesionego tu w II połowie XIX wieku Fortu IIA Twierdzy Warszawa, Boernerowo i Chrzanów należące do Bemowa od roku 1994; Fort Bema z – jak sama nazwa wskazuje – Fortem Bema (dawniej Fort P) wybudowanym w latach 1886-1890; Groty z Fortem III Blizne, Wojskową Akademią Techniczną oraz Parkiem Leśnym Bemowo; Górce ze stawem Jeziorzec o powierzchni około 0,7 ha; Jelonki Północne i Południowe z Parkiem Górczewska, Amfiteatrem im. Michaela Jacksona oraz Gliniankami Sznajdera – stawem o powierzchni blisko 1,5 ha powstałym w wyniku zalania wodą wyeksploatowanego wyrobiska gliny.

Bemowo jest położone w odległości 8 km od centrum miasta. Do Śródmieścia można bez problemu dostać się autobusem lub tramwajem w ciągu około 30-40 minut. Dzielnica jest także dobrze skomunikowana z innymi częściami Warszawy. Obecnie także trwają prace nad budową II linii metra z pięcioma stacjami w samym Bemowie mającymi leżeć przy ulicach Powstańców Śląskich i Lazurowej, na Chrzanowie, przy ulicy Połczyńskiej i Mory (stacja końcowa).

Bemowo to dzielnica, w której aż 60% mieszkańców jest poniżej trzydziestego roku życia. Bemowo jest atrakcyjne pod względem rekreacji, dlatego jest idealną lokalizacją dla osób lubiących aktywny tryb życia. Dzielnicę tę charakteryzuje dużo zielni, np. w postaci Parku Górczewska, Parku Leśnego Bemowo będącego częścią Puszczy Kampinoskiej czy Lasku Bemowskiego, w którym można urządzić grill lub ognisko. W Bemowie odbywa się także mnóstwo imprez sportowych: cykl turniejów tenisa stołowego, turnieje piłki nożnej, maratony i wiele więcej. Bemowo jest też doskonale przygotowane dla dzieci. To właśnie w tej dzielnicy znajduje się największy w Warszawie plac zabaw położony przy Forcie Bema. Plac zabaw ma ponad dwa hektary powierzchni i całe mnóstwo atrakcji dla maluchów. Dzielnica dysponuje również pełną ofertą edukacyjną, od przedszkoli aż po uczelnie wyższe, stanowiąc atrakcyjną lokalizację dla rodzin z dziećmi. Młodych ludzi do Bemowa przyciąga jego dynamiczny rozwój, budowa II linii metra, ale także powstawanie wielu nowych osiedli z nieruchomościami w przystępnych cenach.

Jedną z inwestycji powstających na Bemowie, która z pewnością przyciągnie uwagę osób planujących zakup mieszkania w Warszawie, są Wille Lazurowa Domu Development w Bemowie. Inwestycja powstaje przy ulicy Batalionów Chłopskich, niedaleko od planowanej stacji II linii metra, ale już teraz jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi rejonami Warszawy dzięki połączeniom tramwajowym, autobusowym oraz znajdującej się niedaleko obwodnicy S8. W okolicy inwestycji znajdują się także liczne tereny zielone (np. Park Górczewska), ścieżki rekreacyjne i rowerowe, dobrze rozwinięta infrastruktura usługowo-handlowa, a także wiele żłóbków, przedszkoli, szkół i placówek medycznych.

Wille Lazurowa ostatecznie mają składać się z pięciu budynków, z czego budowa czterech jest już ukończona, a budowa piątego planowo ma zakończyć się w listopadzie 2018 roku. Obecny etap inwestycji oferuje mieszkania w minimalistycznym budynku o przyjaznej, prostej bryle, z białą fasadą i przeszklonymi balkonami. Budynek posiada od 4 do 6 kondygnacji naziemnych z jedną kondygnacją podziemną, do której z pięter mieszkalnych bezpośrednio będą zjeżdżały windy. Dla mieszkańców przewidziano także komórki lokatorskie. Dostępne mieszkania są nowoczesne i komfortowe, mają od 47 do 63 m² powierzchni, od 2 do 3 pokoi oraz 263 cm wysokości. Wyposażone są w balkony lub tarasy z ogródkami. Teren osiedla będzie ogrodzony ze starannie zaprojektowaną zielenią oraz dwoma placami zabaw dla dzieci. Wille Lazurowa to doskonałe miejsce do zamieszkania zarówno dla młodych ludzi skupiających się na rozwoju zawodowym, jak i dla rodziców z małymi dziećmi.

Bemowo to dzielnica, która ma wiele do zaoferowania swoim przyszłym mieszkańcom – przestrzenność w postaci dużych odległości między budynkami czy szerokich chodników, ścieżki rowerowe, przyroda Puszczy Kampinoskiej, historyczny Fort Bema, mnogość wydarzeń sportowych i kulturalnych to tylko niektóre z jej atrakcji. Nieustannie rozwijająca się, młoda, dynamiczna i tętniąca życiem przyciągnie do siebie osoby lubiące aktywnie spędzać czas, ale nie tylko. Doskonale będą się tutaj czuły także osoby poszukujące prywatności, wyciszenia i spokoju, a to dzięki bliskości natury i stosunkowo niewysokiej liczbie mieszkańców

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Bemowo to fajna dzielnica, bardzo dobrze się rozwija, no i fajne nieruchomości tam powstają i będą powstawać, bardzo ładne budynki od VD się zapowiadają, fajnie że powstają takie ładne nowoczesne nieruchomości.