W ramach realizacji zadania publicznego pn. „Sportowa Alternatywa” dofinansowanego z budżetu Gminy Jaworzno na obiekcie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno pod hasłem „Piłka nożna wrogiem nałogów- pikniki rodzinne z okazji zakończenia sezonu piłkarskiego” spotkali się młodzi zawodnicy, rodzice oraz działacze Stowarzyszenia na pikniku rodzinnym z okazji zakończenia sezonu piłkarskiego orlików i młodzików.

REKLAMA

Szkoleniowcem obydwu drużyn jest Tomasz Majka. Drużyna młodzików w minionym sezonie została mistrzem chrzanowskiego Podokręgu w swojej kategorii wiekowej, zajęła 3 miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Piłkarska Kadra Czeka” w Dankowicach- będącym nieoficjalnymi mistrzostwami Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS, triumfowała w VIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej Jaworzno’2016 oraz zajęła drugie miejsce w II Memoriale Mirosława Ciołczyka. Z kolei orliki zajęli siódme miejsce (na 21 drużyn) w rozgrywkach mistrzowskich Podokręgu Chrzanów oraz zajęli drugie miejsce w prestiżowym turnieju Akademia Cup w Knurowie. Podczas zakończenia sezonu pożegnano adeptów piłki nożnej z rocznika 2004 , którzy przeszli do starszej kategorii wiekowej trampkarzy.

Specjalne wyróżnienie otrzymała jedyna dziewczyna uczestnicząca w zajęciach treningowych Dominika Stępień. Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy poprowadził Radosław Rogalski. Gościem specjalnym była prezes Zarządu Miejskiego PCK w Jaworznie Anna Grelowska, która przeprowadziła kolejny wykład z zakresu programu profilaktycznego opartego na amerykańskim programie Dawida W. Johnsona „Podaj dłoń”, który jest rekomendowany dla młodzieży przez Instytut Psychologii Zdrowia i Trzeźwości, Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. W trakcie rodzinnego pikniku profilaktycznego młodsi i starsi uczestniczyli w ciekawej zabawie oraz zdrowym ruchu połączonym z elementami profilaktyki alkoholowej oraz rywalizacją konkursową. O słodki poczęstunek zadbali tradycyjnie państwo Janina i Marek Banasikowie. W miłej atmosferze spędzono czas przy wspólnym grillu, który udostępnił oraz w sposób fachowy obsługiwał przed laty zawodnik, a obecnie członek zarządu LKS.”Ciężkowianka” niezawodny Janusz Pieczara. Zarząd LKS „Ciężkowianka” dziękuje za wsparcie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie oraz wszystkim, którzy byli zaangażowani w całym sezonie oraz przy organizacji pikniku.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki