Matki pokazały siłę. Stanęły w obronie swoich dzieci i placu zabaw

Trwa walka o plac zabaw przy ul. Cyprysowej. Z jednej strony argumenty rodziców, że dzieci powinny mieć swoje miejsce do zabawy, z drugiej lokatorów bloku sąsiadującego z placem zabaw, którzy oczekują ciszy i spokoju, a nie hałasu.

REKLAMA

Po nagłośnieniu sprawy przez portal jaw.pl tematem zainteresowała się Telewizja Polska, która realizowała we wtorek na placu zabaw program pt. „To jest Temat”.

O sprawie pisaliśmy między innymi tutaj:

Plac nie do zabawy

oraz tutaj:

Walka o plac zabaw na Cyprysowej będzie na żywo w TVP info

Program, który miał być transmitowany na żywo na antenie TVP Info nie został jednak jeszcze wyemitowany ze względu na transmitowane w tym czasie wystąpienie prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Na miejscu pojawiło się wiele rodzin, które są zwolennikami placu zabaw. Zabrakło natomiast mieszkańców, którym plac przeszkadza.

Rodzice nie kryją żalu, że ich pociechy nie mogą w spokoju korzystać z placu zabaw. Zamiast służyć najmłodszym plac stoi często pusty. W walkę o plac zabaw zaangażowali się nie tylko mieszkańcy okolicznych bloków, ale także osoby z innych dzielnic.

Sprawa jest trudna, bowiem obecnie nie widać rozwiązania problemu. Mieszkańcy pobliskiego bloku proponowali nawet, aby miasto wybudowało ekran dźwiękochłonny, który odgrodzi plac zabaw od budynku. Ten pomysł wydaje się jednak irracjonalny.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki