REKLAMA

Polisa na życie ma przede wszystkim chronić nasze życie. Jednak bardzo często wybieraną opcją jest rozszerzony zakres ochrony, dzięki któremu świadczenia możemy uzyskać w wielu różnych sytuacjach. Wtedy właśnie okazuje się, że decyzja o zakupie ubezpieczenia była jedna z najlepszych w życiu.

To od nas samych zależy, na jakie zdarzenia zabezpieczymy się finansowo. Dzisiejsza polisa na życie to produkt niezwykle elastyczny – sami decydujemy o wysokości składek, zakresie ochronie czy czasie trwania umowy. Mamy wpływ na wiele aspektów ubezpieczenia, przez co nie musimy rezygnować z wysokich oczekiwań.

Sytuacja 1: powiększenie rodziny

Rozszerzenie, na które warto się zdecydować dotyczy narodzin dziecka. Odkąd pojawił się program 500+ coraz więcej osób zapomina o tym, że warto skorzystać także z ubezpieczenia na czas ciąży. Kobietom ciężarnym przysługuje darmowa opieka medyczna, bowiem okres ciąży jest chroniony i daje pewne dodatkowe przywileje.

Jednak kolejki do specjalistów bywają naprawdę uciążliwe – ginekolog, endokrynolog, dermatolog, gastrolog – w czasie ciąży możemy wymagać odwiedzić u różnych lekarzy. Dobra polisa na życie nie zapewnia nam tylko świadczenia z okazji narodzin dziecka, ale również powinna zapewniać sfinansowanie wizyty u specjalistów.

W tym celu warto przejrzeć informacje oraz ranking polis na życie na www.ubezpieczeniazyciowe.pl. Warto dowiedzieć się jaki jest okres karencji w sytuacji ciąży, by móc zdecydować się na konkretne rozszerzenie odpowiednio wcześniej.

Sytuacja 2: śmierć członka rodziny

Utrata bliskiej osoby zawsze niesie za sobą smutne i ciężkie konsekwencje. Spada nam na głowę wiele ważnych spraw do załatwienia, a niektóre z nich należy pilnie uregulować. Ważne są również kwestie finansowe, szczególnie gdy umiera współmałżonek. W takiej sytuacji wypłacone świadczenie często może ratować nas w nowej sytuacji – gdy na przykład zostajemy sami wobec spłacenia kredytu hipotecznego.

Dlatego właśnie, jeśli zarządzamy na co dzień większym budżetem, dzielonym wspólnie z partnerem, dobrze jest przemyśleć, co stanie się, gdy drugiej osoby zabraknie. Taka sytuacja jest szczególnie ważna, gdy mamy dzieci, a spadek poziomu życia może negatywnie odbić się na ich rozwoju.

Sytuacja 3: wypadek komunikacyjny

Są sytuacje, których nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć ani uniknąć. Nawet jeśli nie posiadamy prawa jazdy, a pracę wykonujemy zdalnie – możemy ulec wypadkowi, który może rzutować na naszej przyszłości.

Dopóki nie ulegniemy wypadkowi, nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak drogie i czasochłonne bywają konsultacje medyczne, nierefundowane leki, dodatkowe zabiegi, zajęcia sportowe, które mają wzmocnić i utrzymać naszą sprawność po wypadku, czy wszelkie pomoce – sprzęt ortopedyczny, sprzęt do masażu i inne tego typu rzeczy.

Sytuacja 4: poważne zachorowanie

W życiu możemy zetknąć się również z poważną, ciężką chorobą. Szczególnie wtedy, gdy ciężko pracujemy, żyjemy w stresie, pośpiechu, nie mamy czasu w pełni o siebie zadbać. Myśl o zachorowaniu zawsze spycha się na bok. Jednak każda osoba, która jest odpowiedzialna za drugą osobę, a przede wszystkim za dzieci wie, że nie może pozwolić sobie na sytuację, kiedy choroba pokrzyżuje plany, odbierze możliwość pracy, zarobku oraz obniży sprawność fizyczną.

Zatem polisa na życie może spokojnie zapewnić świadczenie, które pomoże w tak trudnej sytuacji jak zawał serca, miażdżyca, cukrzyca, nowotwór oraz wiele innych. Zanim zaczniemy się zastanawiać ile kosztuje polisa na życie z www.ubezpieczeniazyciowe.pl, warto zastanowić się jak bardzo choroba może odbić się na naszym życiu osobistym i zawodowym.

Sytuacja 5: start dziecka w dorosłe życie

Ważnym momentem w życiu każdego z nas jest również zapewnienie dzieciom odpowiedniego startu w dorosłe życie – a to z czasem kosztuje coraz bardziej. Decydując się na polisę posagową, możemy być pewni, że bez względu na nasze możliwości finansowe – zapewnimy swoim dzieciom środki na stawianie pierwszych kroków w dorosłość: studia, mieszkanie, samochód czy zagraniczne podróże.

Tego typu sytuacja jest raczej wyczekiwana, ponieważ przez lata gromadzimy środki na specjalnym koncie polisowym dziecka, skąd możemy wypłacić zebraną sumę w momencie wskazanym w umowie – na 18. urodziny dziecka czy z chwilą zakończenia studiów.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki