REKLAMA

675 zawodników z 75 klubów rozwijających kickboxing, koreańskie taekwondo ITF, tangsoodo, taekwondo olimpijskiego WTF, japońskie karate, chińskie kungfu i trzech przedstawicieli stylu walki wręcz Guja Jiujutsu uczestniczyło w tegorocznych Mistrzostwach Polski Kickboxingu zorganizowanych w Rydzynie pod auspicjami Polskiego Związku Kickboxingu. Przeprowadzona z dużym rozmachem impreza zgromadziła rekordową liczbę startujących w tej dyscyplinie. Gospodarzem zawodów był Klub Sportowy Polonia Leszno 1912. Nagrody zwycięzcom wręczał Piotr Siegoczyński – nowy prezes Związku i pierwszy Polak, który w latach 80-tych wywalczył tytuł mistrza Świata w formule semi contact. Patronat nad wydarzeniem w Wielkopolsce objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jaworznicką Szkołę Walki Wręcz Guja Jiujutsu reprezentowali: Wiktor „Dziki” Proksa, Patryk „Gonzo” Ficoń i Marcel „Jedi” Hulbój. Wszyscy trzej wygrali tzw. „przedwalki” (kwalifikacje) i awansowali do najlepszej ósemki turnieju. Przy czym Marcel Hulbój walczył w kadetach starszych a pozostali w kadetach młodszych. Niestety w ćwierćfinale Jedi przegrał wyrównany i zacięty pojedynek z Karolem Piekutą z Zielonej Góry i tym samym stracił szanse na medal zajmując ostatecznie 6 miejsce w turnieju. Jego rywal doszedł do finału, w którym przegrał walkę o mistrzowski tytuł z Kacprem Tecławem z Piły. Podobnie szansę na medal zmarnował Wiktor Proksa, który dotarł do ćwierćfinału, po czym uległ Adamowi Szelidze z Zamku Kurzętnik. Honor drużyny uratował Patryk Ficoń, który wygrał swoje walki w kwalifikacjach oraz ćwierćfinale. Jaworznianin awansował do najlepszej czwórki mistrzostw. Niestety przegrana z Szeligą, który wcześniej wyeliminował „Dzikiego” spowodowała, że „Gonzo” nie wystąpił w finale. Ostatecznie wojownik Guja Jiujutsu Team uplasował się na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej do 47 kg. Był to jego drugi sukces w tej dyscyplinie sportu. W zeszłym roku Ficoń, który jest najlepszym judoką Jaworznickiej Szkoły Walki Wręcz Guja Jiujutsu, zwyciężył w Otwartym Międzynarodowym Turnieju Kickboxingu „Muszynianka Cup”.

Zawodnicy trenujący polskie Jiujutsu (Guja Jiujutsu) w Centrum Mistrzostwa Sportowego GujaKAN w Jaworznie z powodzeniem występują w zawodach judo, JJIF ju-jitsu, sportowego Jiujutsu i kickboxingu. W tegorocznych planach przewidziano ich starty także w turniejach Wushu (kungfu), brazylijskiego jiu-jitsu, grappling, karate i boksie.  W sumie to 9 różnych sportów walki, co w żaden sposób nie przeszkadza podopiecznym Tomasza Guji rywalizować z przeciwnikami jak równy z równym. Wojownicy Guja Jiujutsu swoimi osiągnięciami potwierdzają skuteczność opracowanej w Jaworznie w 1990 roku uniwersalnej metody walki jaką jest polskie Jiujutsu. Specjalistyczne szkolenie w GujaKAN i starty w różnych dyscyplinach podporządkowane są głównemu celowi, którym będzie zdobycie w przyszłości upragnionych mistrzowskich tytułów w MMA organizacji UFC, co dla trenujących realne sporty walki uznawane jest za największy zaszczyt i prestiż. Tytuł mistrza olimpijskiego i skromna sportowa emerytura nie stanowią wyzwania dla współczesnych wojowników.

K. Milewska

Informacje o naborze dzieci (4-13 lat) do licznych sekcji Centrum Mistrzostwa Sportowego GujaKAN w Jaworznie:  tel. 505 444 000

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki