Hospicjum Homo-Homini ma 20 lat

Ten rok jest wyjątkowy dla Hospicjum Homo-Homini im. św. brata Alberta, bowiem obchodzi ono 20-lecie istnienia. Z tej okazji w Młodzieżowym Domu Kultury zorganizowano konferencję psychoonkologiczną, podczas której odbył się szereg wykładów.

REKLAMA

Na początku wszystkich zgromadzonych gości powitała prezes Hospicjum dr Maria Bryła, która dziękowała wszystkim za wsparcie przez 20 lat działalności. Nie zabrakło wykładu na temat placówki. Był także czas do wspominania.

W konferencji wzięli także udział wolontariusze, którzy podzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat pracy w Hospicjum. Wielu z nich doskonale pamięta pierwszy dzień, gdy pojawili się w placówce.

Większość zgromadzonych gości nie wyobraża sobie, że Hospicjum mogłoby zabraknąć w Jaworznie. To nie tylko opieka nad pacjentami, ale także obszerna działalność kulturalna i społeczna, a wiele wydarzeń organizowanych przez Hospicjum, jak choćby „Rolkuj po nadzieję” czy coroczne koncerty charytatywne wpisało się w stały harmonogram wydarzeń miejskich.

W ramach konferencji odbyły także się wykłady, które poprowadzili ks. bp Grzegorz Ryś, dr n. med. Zbigniew Bohdan, dr n. med. Marcin Jabłoński. Odbyło się także wręczenie Albertów oraz nagród dla laureatów konkursów organizowanych w ramach kampanii Pola Nadziei.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki