Egzamin gimnazjalny – uczniowie mierzyli się z częścią matematyczno-przyrodniczą

Trwają egzaminy gimnazjalne. W środę gimnazjaliści mierzyli się z częścią humanistyczną z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Drugiego dnia egzaminów sprawdzali swoją wiedzę z część matematyczno-przyrodnicza.

Gimnazjaliści najpierw napisali test z przedmiotów przyrodniczych, a po godzinnej przerwie zmierzyli się z królową nauk, czyli matematyką.

Zobacz także: Egzamin gimnazjalny w Jaworznie – historia i WOS oraz język polski

W tym roku do egzaminu gimnazjalnego w całym kraju zostało zgłoszonych ponad 349 tysięcy uczniów z 7 tysięcy szkół. Odwiedziliśmy Gimnazjum nr 7 i zapytaliśmy uczniów, jak im poszło.

Ich zdania są podzielone, jednak zdecydowanie wszyscy obawiali się matematyki. W swoich uczniów mocno wierzy i trzyma za nich kciuki dyrektor Gimnazjum nr 7 Zbigniew Kasperkowicz. Dyrektor podkreśla także, że przygotowania do egzaminu gimnazjalnego to wspólna praca nauczycieli i uczniów.

Chociaż gimnazjaliści są na razie skupieni przede wszystkim na jak najlepszym zdaniu egzaminów, myślą już o swojej dalszej edukacji.

Przed uczniami jeszcze jeden egzamin z języków obcych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Gimnazjalistom życzymy połamania długopisów i jak najlepszych wyników.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki