Aleksandra Masternak Mistrzynią Polski

W Ośrodku Sportu i Rekreacji „Kolna” w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Seniorów w Ju-jitsu. W najbardziej prestiżowych zawodach organizowanych przez Polski Związek Ju-jitsu udział wzięło prawie trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. W wyczerpującym, trwającym osiem godzin turnieju świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy w konkurencjach fighting i newaza wywalczyli dwa złote oraz dwa brązowe medale.

REKLAMA

W klasie juniorów młodszych nie zawiedli Aleksandra Masternak oraz Patryk Matusik. Ola walcząca w kategorii -44kg świetnie spisywała się w każdej fazie walki nie dając swoim rywalkom pola do popisu. Dzięki skutecznym uderzeniom oraz rzutom wygrała wszystkie walki zdobywając tytuły Mistrzyni Polski w konkurencjach fighting oraz newaza.

Patryk, debiutujący w zawodach tej rangi w kategorii -45kg, przystąpił do turnieju niezwykle zmotywowany. Szybkie ciosy i kopnięcia oraz skuteczne stosowanie technik kończących pozwoliły mu wywalczyć dwa brązowe medale w konkurencjach fighting i newaza. W klasie seniorów w konkurencji fighting walczyli najbardziej doświadczeni zawodnicy z Jaworzna.

Bartosz Machna walczący w kategorii -69kg znakomicie spisywał się w pierwszej fazie walki celnie punktując przeciwników uderzeniami. Po bardzo wyrównanych pojedynkach zajął wysoką piątą lokatę. Szymon Władyka zmagał się w kategorii -85kg. Jaworznianin specjalizujący się w rzutach po bardzo widowiskowych walkach dotarł do strefy medalowej zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Drugim zawodnikiem w mocno obstawionej kategorii -85kg był Dawid Kajdy, który po ciężkich bojach odpadł w repasażach zajmując siódme miejsce. Trener Łukasz Proksa uważa, że tak wysokie lokaty to wielki sukces jaworznickich sportowców. Podkreśla jednak, że jego podopiecznych czekają kolejne ważne starty na sportowych matach, a przynależność do krajowej czołówki stawia kolejne wyzwania przed szkoleniowcami oraz zawodnikami z Jaworzna co oznacza jeszcze więcej wyrzeczeń i pracy podczas treningów. Gratulujemy kolejnego wspaniałego sukcesu.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki