XVII Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży Jawor 2017 – przegląd recytatorski

Wprawdzie z chrząszczem w trzcinie nikt się nie zmierzył, ale przedstawione teksty i wiersze do najłatwiejszych nie należały. Nawet najmniejszych kłopotów z dykcją deklamatorzy nie mieli. Za nami przegląd recytatorski XVII Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży Jawor 2017.

REKLAMA

Na deskach małej sali MDK zaprezentowało się w poniedziałek 20 marca 31 młodych recytatorów w czterech kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe – kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Każdy zmierzył się z wierszem i prozą.

Powody doboru utworów objaśnia Maksymilian Cieśla z jaworznickiego Gim. nr 4. Dla laika najważniejsze w recytacji wydają się za wyjątkiem nienagannej dykcji odpowiednia mimika, gest i modulowanie głosu. Co na to sami deklamatorzy? Objaśnia Martyna Kzibut z Mysłowic.

Dobór utworów ambitny. Uczniowie szkół podstawowych wybrali mi.in. Konopnicką, zabawnego Gałczyńskiego i takiego też Brzechwę. Gimnazjaliści prezentowali Sofoklesa, Dostojewskiego i Baczyńskiego, ponad-gimnazjaliści na ten przykład przypomnieli Sienkiewicza. Wszyscy deklamatorzy sprawę potraktowali poważnie, recytowano z zacięciem, przegląd całkiem był więc udany.

Pozostałe przeglądy festiwalu

21, 22.03 – przegląd wokalny – MDK

23, 24.03 – przegląd przedszkolny – MDK

27, 28.03 – przegląd teatralny – DK w Szczakowej

29.03 – przegląd taneczny – Hala Widowiskowo-Sportowa

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki