VI Artystyczny Festiwal Przedszkolny – konkurs muzyczny

Inna sprawa marzeń mglistość, inna znowu rzeczywistość, ale przekonać się należy. Czy maluch jest muzykalny, czy śpiewa z chęcią? Wyśmienicie się sprawdzi na Artystycznym Festiwalu Przedszkolnym. VI jego edycję zorganizowało „Archett”. Przedszkolaki popisywały się w pięciu festiwalowych konkursach. Drugi dzień festiwalu przypadł na wtorek 14 marca.

REKLAMA

Organizator za cel festiwalu postawił sobie m.in. wyszukiwanie i rozwijanie talentów wśród dzieci. Jury poszukiwało talentów wśród 37 podmiotów wykonawczych czyli solistów i zespołów. Wśród nich Biedroneczki, Misie, Tuptusie i Wesołe Nutki. Muzykowanie przed publiką to dla nich sprawa bardzo poważna.

Festiwal zatytułowano „Muzyką Malowane”, należało więc wybrać przynajmniej jedną piosenkę o muzyce. Wesołe Nutki z PM nr 1 zaśpiewały „Zebrał cudną Jaś kapelę”, utwór znany od bardzo dawna albo jeszcze dawniej. O czym śpiewał solista Krystian?

W jednej z piosenek przedszkolaki zaśpiewały: każdy ma dwoje oczu, które widzą wszystko. A co z przymykaniem oczu na to i owo?

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki