Trwa budowa kanalizacji na Skałce

Trwa budowa kanalizacji w dzielnicy Skałka, z tego też powodu kierowcy muszą liczyć się z czasowymi ograniczeniami i utrudnieniami w ruchu. Obecnie prace skoncentrowane są w rejonie ul. Pstrowskiego. Do czasu zakończenia prac instalacyjnych został wytyczony objazd przez ul. Braci Gutmanów.

REKLAMA

Z budowy kanalizacji skorzysta 114 posesji, których mieszkańcy latem będą mogli przystąpić do budowy własnych przyłączy kanalizacyjnych. 1,5 mln złotych tyle wyniesie budowa kanalizacji na Osiedlu Skałka

MPWiK prowadzi także prace w Jeleniu. Obecnie prowadzone są w ul. Dolnej, gdzie sieć kanalizacyjna jest już wykonana, wkrótce odtworzona będzie tam nawierzchnia drogowa. Robotnicy pracują także na ulicach Zwycięstwa i Bożka, gdzie finisz prac powinien nastąpić wraz
z końcem marca. W następnych miesiącach planowane są roboty na ulicach Nad Brzegiem
i Nadrzecznej. Prace związane z budową kanalizacji w Jeleniu kosztują prawie 5 milionów zł brutto. Do końca 2017 roku powstanie 9 km sieci sanitarnej dla 1200 osób.

MPWiK przygotowuje się także do wykonania kanalizacji w Byczynie. Orientacyjnie zakres projektowanej kanalizacji w tej dzielnicy obejmuje około 26 km sieci sanitarnej dla 3523 mieszkańców oraz modernizację 10 km sieci wodociągowej.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki