„Miasta Idei” – debata o e-mobility

W ramach projektu „Miasta Idei” odbyła się debata pod tytułem „Jaworzno liderem e-mobility”. W trakcie konferencji z udziałem zaproszonych gości rozmawiano na temat przyszłości Jaworzna i innych miast w Polsce.

REKLAMA

Podczas konferencji zaproszeni goście rozmawiali o zaletach e-mobility. Wśród zaproszonych gości była między innymi Anna Badeńska z Urzędu Miasta Wrocław, która mówiła o car-sharingu, pomyśle, który ma wkrótce zostać wdrożony we Wrocławiu. Cena? 1 zł za minutę.

Goście mogli obejrzeć także trzy pojazdy elektryczne. Choć ich cena jest znacznie wyższa od zwykłych, spalinowych samochodów, to mają one wiele zalet. Jedną z nich jest koszt eksploatacji. Przejechanie 100 kilometrów kosztuje od 5 do 7 zł. Według wyliczeń ekspertów żywotność baterii w takim samochodzie wystarcza na przejechanie nawet 1 miliona kilometrów.

Debatę z udziałem zaproszonych gości poprowadził dziennikarz „Gazety Wyborczej” Przemysław Jedlecki. Obecni byli również przedstawiciele firmy Uber.

Z kolei swoimi doświadczeniami związanymi z pojazdami elektrycznymi dzielił się wiceprezes PKM Jaworzno Zenon Torba.

Debatę poprzedziły warsztaty, podczas których zaproszonych gości pytano o to, jak wyobrażają sobie między innymi korzystanie z prądu w codziennym użytkowaniu i co jeszcze da się podłączyć do gniazdka oraz jak przy wykorzystaniu prądu będziemy poruszać się w przyszłości.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki