W sobotę 25 lutego publika zebrała się liczna, na deskach Teatru Sztuk zaprezentował się Bogusław Nowicki.

REKLAMA

Ten artysta – satyryk, bard, twórca radiowego trójkowego cyklu „Piosenki z tekstem” zaproponował koncert „Dylan i ja”. Odważnie, nie da się ukryć. Jest to autorski projekt artysty. Do Jaworzna zaprosił artystę Maciej Talaga.

Czy tak uznana postać w świecie muzycznym do Jaworzna przybywa bez oporów? Czy to zadziałał urok osobisty pana Talagi czy renoma Jeunesses Musicales?

Przyznać należy, że zaśpiewać Dylana lepiej niż sam Dylan to zdanie niełatwe, właściwie niemożliwe. Wobec czego co artystę skłoniło do tego muzycznego przedsięwzięcia? Czy fakt, że szanowny artysta zaśpiewa Dylana inaczej niż sam Dylan to wystarczający powód?

Ponoć niejednego literata Literacki Nobel 2016 dla Boba Dylana przyprawił o palpitacje serca lub wręcz o niepohamowany atak śmiechu. Czyżby Akademia Noblowska popadła w intelektualną niemoc czy był to wybór idealny? Za co artysta Nowicki ceni teksty Dylana? Co w nich szczególnie odkrywczego i ciekawego?

Wisienką na tym koncertowym torcie był klawiszowiec i saksofonista Marek Stefankiewicz, grywający ongiś z Budką Suflera. Ważne, że publika się tekstów Dylana nasłuchała i własne zdanie na ich temat ma. Wśród Noblistów Sienkiewicz górą.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki