Mieszkańcy bloku przy ul. Koszarowej 8 zamiast z własnych łazienek, zmuszeni będą korzystać z Toi – Toi wystawionych przed blokiem. Taka sytuacji trwać będzie aż 2 tygodnie. Dlaczego? Bo zarządca nieruchomości będzie remontował piwniczne stropy, nad którymi znajdują się feralne łazienki.

REKLAMA

Mieszkańcy dowiedzieli się o tym z ogłoszenia, które pojawiło się na drzwiach ich klatki. I o ile wierzą w to, że remont jest konieczny, to za irracjonalny wydaje im się pomysł wykonywania takiego remontu w zimie. Ich zdaniem takie rozwiązanie – instalacja Toi-Toi uwłacza ich godności i co gorsza stwarza problem mieszkającym tu ludziom starszym i niepełnosprawnym.

Na zarzuty mieszkańców stara się odpowiedzieć i wyjaśnić przyczyny swojej decyzji prezes zarządu administratora spółki Nieruchomości” Barbara Runowska.

Firma rozumie także obawy mieszkańców, szczególnie tych, którzy wychowują niepełnosprawne dzieci. Remont ma rozpocząć się w najbliższa środę. Po naszej interwencji prezes Nieruchomości rozważa umieszczenie toi-toi w innym miejscu, tak aby zapewnić mieszkańcom godne warunki.

Jak się okazuję, zawsze warto rozmawiać, ponieważ tylko podczas dyskusji jest szansa na wypracowanie lepszego rozwiązania, jak w tym przypadku. Mamy nadzieję, że firma znajdzie rozwiązanie problemu mieszkańców.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki