Sześciu reprezentantów JKB Jawor Team wyjechało do Czchowa na Międzynarodowe Grand Prix Małopolskiego Związku Bokserskiego.

REKLAMA

Do zawodów zgłosiło się ponad 100 zawodników z 28 klubów. Stoczono 45 bardzo zaciętych pojedynków.

Co prawda poziom walk był bardzo zróżnicowany, niemniej jednak dramaturgia i zaciętość tych walk elektryzowała miejscowych kibiców, którzy bardzo żywiołowo dopingowali walczących zawodników – mówi prezes JKB Jawor Team Włodzimierz Kromka.

Z szóstki jaworznian czwórka stoczyła bardzo dobre i wygrane pojedynki. Rozpoczęła udanym startem w wadze 54 kg Klaudia Simsak, pokonując jednogłośnie na punkty Patrycję Joniec z klubu 06 Kleofas Katowice.

Zwycięską passę kontynuował również Jakub Pieczara w wadze 60 kg, który po dwóch liczeniach przez sędziego ringowego swojego rywala po dynamicznych akcjach wygrał przez RSC w I rundzie.

Kolejny bardzo udany start zaliczył Szymon Łapa w wadze 69 kg. – Była to jego trzecia walka w karierze i trzecie zwycięstwo przed regulaminowym czasem. Szymon naprawdę pięknie się rozwija sportowo, a jego dynamika i siła ciosu zmiatają z ringu kolejnych przeciwników – dodaje Włodzimierz Kromka.

Nareszcie doczekał się debiutu ringowego w gronie seniorów Dawid Miziołek. –Debiut bardzo udany, zwycięski z bardzo niebezpiecznym Ukraińcem z klubu KSS Smok Kraków Sergiejem Kishko. Trzy rundowa wojna w ringu poparta głośnym dopingiem kibiców za udane akcje Dawida zakończona jego jednogłośnym zwycięstwem na punkty i oczywiście gromkimi brawami czchowskich kibiców – komentuje prezes Jawor Teamu.

Niestety, nie udało się stoczyć walki Dominikowi Harwankowskiemu i Julii Kiermasz. – Harwankowski jest już tak znanym ze swej klasy zawodnikiem, że trenerzy nie chcą przeciwko niemu wystawiać swoich zawodników, obawiając się szybkiej porażki swoich podopiecznych. Natomiast Julia Kiermasz miała pecha w losowaniu gdzie z trójki zawodniczek ona została bez rywalki. Ten wyjazd był jednym z etapów przygotowań zawodników JKB „Jawor „ Team do Mistrzostw Śląska kadetów, juniorów i seniorów które odbędą się w Knurowie w dniach od 9-12 marca gdzie zawodnicy będą chcieli kontynuować dobre występy i przywieźć do Jaworzna jak najwięcej medali z najcenniejszego kruszcu – kończy prezes klubu.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki