5:5 – to końcowy rezultat meczu bokserskiego Śląsk – Pomorze, który zorganizował w ten weekend Klub Sportowy Energetyk. W barwach Śląska wystąpili zawodnicy z Jaworzna, a także gościnnie pięściarze Wisły Kraków, Gardy Gierałtowice, BKB Beskidy i Górnika Sosnowiec.

REKLAMA

Boks3W harmonogramie walk znalazło się jedenaście pojedynków. Jaworznianie czekali szczególnie na walki Bartosza Głowackiego, Miłosza Majewskiego, Ewy Białas i Konrada Białas. Głowacki walczył w trzecim pojedynku meczu. Niestety, podczas walki z Jonatanem Listkiem doznał urazu i sędzia był zmuszony przerwać pojedynek.

Zobacz też: Śląsk – Pomorze – relacja wideo na żywo

Zaledwie 10-letni Miłosz Majewski pokonał jednogłośnie na punkty Sebastiana Kuklę. Młody pięściarz Energetyka spisał się świetnie, a na jego akcje bardzo żywiołowo reagowała zgromadzona w hali publiczność. Po walce w kierunku Miłosza padało mnóstwo słów uznania.

W dziewiątej walce Ewa Białas zmierzyła się z Mirellą Balcerzak. Niestety, jaworzniance odnowiła się kontuzja i przed pojedynkiem trenerzy uznali, że bez względu na przebieg walki sędziowie wypunktują remis. Tuż po meczu Ewa udała się do szpitala, gdzie musiano jej założyć gips na rękę.

Boks2W walce wieczoru Konrad Białas zmierzył się z Konradem Grymaszewskim. Wcześniej rywalem jaworznianina miał być Karol Kowal. Niestety, ten doznał urazu podczas walki sparingowej i organizatorzy musieli zmienić rywala. Białas nie miał większych problemów z wypunktowaniem rywala. Sędziowie wskazali jednogłośne zwycięstwo tegorocznego Mistrza Polski Juniorów.

Boks4Mecz z pewnością można zaliczyć do udanych. Mamy nadzieję, że wkrótce dojdzie do rewanżu.

Wyniki walk:

Remigiusz Skoczyński – Adrian Spoździał 3:0
Piotr Smaroń – Oskar Bielski 0:3
Jarosław Iwanow – Tomasz Resól 3:0
Bartosz Głowacki – Jonatan Listek TKO Listek
Radosław Kliś – Alan Masiek 0:3
Miłosz Majewski – Sebastian Kukla 3:0
Damian Łaniecki – Igor Terlecki 3:0
Marcin Trybalski – Dominik Kaciupa 0:3
Ewa Białas – Mirella Balcerzak remis (punktacja nie była brana pod uwagę)
Mateusz Wodziński – Arkadiusz Szwedowicz 0:3
Konrad Białas – Konrad Grymaszewski 3:0

Stan meczu: 5:5

- REKLAMA -Zewnętrzne linki