Zawodnicy Klubu Sportowego Energetyk nie próżnują. W ciągu ostatnich kilku tygodni brali udział w trzech turniejach. I to nie koniec, bo w Energetyku na wakacje czasu nie będzie. Podopiecznych trenera Roberta Gortata czeka ciężka praca.

REKLAMA

Kolejne cenne doświadczenie zyskał Konrad Białas, który wystartował w Mistrzostwach Europy Juniorów Anapa 2016. Niestety, bokser po dobrym pojedynku nieznacznie uległ reprezentantowi Irlandii – Kieranowi Oliverowi McCarthy’emu. Teraz jaworznianin zamierza walczyć w innej wadze. Zamiast dotychczasowych 60 kg, będzie to 64 kg. W uzyskaniu zawodnikowi jak najlepszej formy ma pomóc Marek Kuś, który zadba min. o dietę Konrada.

Kolejny start Energetyk zanotował w słowackim Klinie. Turniej zakończył się dla zawodników na walkach półfinałowych. Jednak jak podkreśla trener Gortat nasi pięściarze zdobyli bardzo cenne doświadczenie.

Z kolei w ten weekend jaworznianie wystartowali w I Memoriale im. Zbigniewa Pietrzykowskiego pod patronatem Mariana Kasprzyka. Klub Sportowy Energetyk reprezentowało trzech zawodników. Kacper Martyka przegrał z Adamem Oprychałem z Beskidu Dragon Bielsko-Biała, Bartosz Głowacki musiał uznać wyższość Piotra Brzoski z Siemianowic, natomiast Konrad Białas pokonał Patryka Skrzypulca.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki