Wiele emocjonujących walk obejrzeli kibice w sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej. Reprezentacja Polski zremisowała 10:10 z reprezentacją Słowacji.

REKLAMA

Po słabym starcie 0:4 jaworznickiej młodzieży, do boju wyszli najlepsi z JKB Jawor Team, aktualni Mistrzowie Polski Kadetów. Dominik Harwankowski, dając wspaniały, prowadzony w szybkim tempie i dynamiczny pojedynek z Richardem Jaroscakiem oraz Dawid Miziołek. który wprost demolował w ringu Petera Kontara. Ci dwaj liderzy JKB Jawor Teamu doprowadzili do remisu 4:4 w meczu.

boks gala2

Kolejny pojedynek to kolejny Mistrz Polski Kadetów z 2015r w drużynie JKB Jawor Team Bartłomiej Przybyła, który jednak musiał uznać wyższość w ringu dynamicznemu mocnemu jak tur Słowakowi Filipowi Meszaroszowi. Po tej porażce było 4:6. Kolejny pojedynek to walka mniej utytułowanych zawodników: Artura Davtyana i Tomasa Brunaia. Artur sprawił niespodziankę i zwyciężył jednogłośnie na punkty. W kategorii wagowej 69 kg po długiej przerwie z dobrej strony pokazał się Przemysław Olej, który dał prowadzenie reprezentacji Polski. Niestety, w kolejnej walce Borys Porębski musiał uznać wyższość Samuela Pawlowa.

Kolejny pojedynek to kategoria do 60 kg seniorów i heroiczny bój Szymona Kajdy z Viliamem Tanko daje drużynie JKB Jawor Team kolejne prowadzenie i nadzieję na zwycięstwo z trudnym rywalem, jakim był zespół ze Słowacji. Jednak Mateusz Jurkiewicz, pomimo wielkiej ambicji, nie podołał swojemu rywalowi i tym razem to już ostateczny remis 10:10 w całym meczu.

boks gala6

Tego wieczoru w Jaworznie odbyły się jeszcze trzy pojedynki towarzyskie. W pierwszym dynamiczna i silna Julia Kiermasz nie pozostawiła cienia wątpliwości swojej rywalce z Brzeska Darii Wejman, wygrywając z nią już w I rundzie przez TKO. Oczekiwany z dużym zaciekawieniem przez kibiców sparingowy pojedynek zawodowy Krzysztofa Kopytka i Daniela Pilca, którzy pokazali młodym zawodnikom dużo pięściarskich sztuczek, spełnił swoje zadanie. Po zakończeniu obydwaj zawodnicy zostali obdarowani pięknymi pucharami przez organizatorów, a gromkie brawa jaworznickich kibiców potwierdziły wysoki kunszt pięściarski obydwu zawodników. Ostatni pojedynek to walka kapitana Jawor Teamu Przemka Gorgonia z Pawłem Anlaufem z Schoguna Mysłowice, którą jednogłośnie na pkt. wygrywa zawodnik JKB Jawor Team i tym elementem zamyka XI MTB im. Roberta Kopytka.

Wyniki:

Olaf Kardas – Rastislav Dvorski 0:3

Patryk Tandecki – Alex Tanko 0:3

Dominik Harwankowski – Richard Jaroscak 3:0

Dawid Miziołek – Peter Kontar 3:0

Bartłomiej Przybyła – Filip Meszarosz 0:3

Artur Davtyan – Matus Brunai 3:0

Przemysław Olej – Tomas Vago 3:0

Borys Porębski – Samuel Pavlov 0:3

Szymon Kajda – Viliam Tanko 3:0

Mateusz Jurkieicz – Zsolt Osadan 0:3

Stan meczu: 10:10

Walka towarzyska: Przemysław Gorgoń – Paweł Anlauf 3:0

- REKLAMA - Zewnętrzne linki