W miniony weekend w czeskiej Ostrawie odbył się otwarty Puchar Republiki Czeskiej w Judo w klasie młodzików i juniorów. W tej olimpijskiej dyscyplinie sportu to jedna z największych cyklicznie organizowanych imprez u naszych południowych sąsiadów, w której uczestniczą również zawodnicy z zagranicy.

REKLAMA

W turnieju udział wzięła dwójka przedstawicieli Jaworznickiej Szkoły Walki Wręcz Guja Jiujutsu. Wiktoria „Kosa” Ziober zdobyła brązowy medal w kategorii do 44 kg. Wiktor „Dziki” Proksa, który był najmłodszym uczestnikiem zawodów w Ostrawie przegrał pierwszą walkę w eliminacjach ze starszym o dwa lata i bardziej doświadczonym przeciwnikiem.

Ponieważ w jego kategorii wagowej było przeszło dwudziestu zawodników jedna przegrana wykluczyła go z dalszych rozgrywek. Tydzień wcześniej w słowackiej Źilinie „Dziki” wywalczył srebrny medal w równie silenie obsadzonym międzynarodowym Turnieju Dzieci w Judo, podczas którego zwyciężył wymagających reprezentantów Czech i Słowacji.

W zawodach tych jego klubowy kolega Patryk „Gonzo” Ficoń zdobył złoty medal, wygrywając wszystkie walki przed czasem. Uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym w judo przedstawiciele stylu walki Guja Jiujutsu traktują w kategoriach dodatkowych treningów i zbierania doświadczeń w walce wręcz.

Celem głównym szkolenia w jaworznickim „GujaKan” jest bowiem przygotowanie do startów w zawodach sportowego Jiujutsu, które w opinii młodych zawodników jest zdecydowanie bardziej widowiskową i wszechstronną dyscypliną. Główne imprezy sportowego Jiujutsu , do których przygotowują się jaworznianie odbędą się dopiero jesienią.

Dziki i Gonzo

- REKLAMA - Zewnętrzne linki