REKLAMA

Trwa świetna passa Victorii 1918 Jaworzno w rozgrywkach Pucharu Polski. Podopieczni trenera Tomasza Kijewskiego wygrali trzeci mecz z rzędu i już wkrótce zagrają o finał Pucharu Polski Podokręgu Chrzanów. W środę „biało-zieloni” po bardzo zaciętym meczu pokonali u siebie Victorię Zalas 3:2. Kolejnym rywalem „Vici” będzie LKS Żarki.

Środowe spotkanie w Jeleniu przyciągnęło bardzo dużą jak na jaworznickie realia liczbę kibiców. Łącznie na trybunie zasiadło około 300 osób, które dopingowały „biało-zielonych”. I zdecydowanie mieli co oglądać.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W 38. minucie po faulu w polu karnym „jedenastkę” skutecznie wyegzekwował Mateusz Stokłosa i mieliśmy remis. Następnie prowadzenie po raz drugi w tym meczu objęli piłkarze Zalasu. Końcówka spotkania należała już jednak do podopiecznych trenera Kijewskiego. Najpierw do remisu w 80. minucie doprowadził Ariel Milewski, a pięć minut później na 3:2 strzelił Łukasz Kozdraś. Dzięki tej wygranej Victoria awansowała do półfinału Pucharu Polski Podokręgu Chrzanów. Tam czeka już na nią LKS Żarki. W drugiej parze półfinałowej zmierzą się Nadwiślanin Gromiec z MKS Trzebinia-Siersza. Nadwiślanin w trzeciej rundzie pokonał po rzutach karnych Górnik Libiąż.

Victoria przygotowuje się także do zbliżającego się sezonu. Już w tę niedzielę „biało-zieloni” rozpoczną zmagania w chrzanowskiej B-klasie. W pierwszym meczu Victoria zagra na wyjeździe z Koroną Mętków.

Victoria 1918 Jaworzno – Victoria Zalas 3:2 (1:1)

Bramki: 38′ Stokłosa, 80′ Milewksi, 85′ Kozdraś

Skład: Przybyłowski, Proksa, Milewski, Kowalski Ł., Kowalski K. (77′ Siewniak), Grabski, Stokłosa (77′ Kozdraś), Grządziel (46′ Majerski), Ogonowski (88′ Kwiatkowski), Szremski, Mastalerz

- REKLAMA - Zewnętrzne linki