REKLAMA

Dziś drugi dzień przesłuchań w ramach Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor 2015”. Tym razem uczestnicy zmagają się w przeglądzie muzycznym i zarówno jako soliści, jak i zespoły, prezentują się przed jury. Łącznie na scenie zaprezentowało się około 50 solistów i zespołów. Uczestnicy najczęściej prezentowali po dwa wybrane utwory.

Tak jak w przypadku przeglądu recytatorskiego dla wielu z występujących podczas „Jawora” jest to pierwszy kontakt ze sceną. Są także osoby doświadczone, które od lat szlifują swoje umiejętności wokalne. I już teraz wśród uczniów gimnazjów, czy szkół ponadgimnazjalnych można dopatrywać się naprawdę dużych talentów.

Jak mówi Renata Gacek z Młodzieżowego Domu Kultury cieszy fakt, że mamy coraz więcej zespołów, które zakładają młodzi ludzie uczęszczający do tej samej szkoły. Już w gimnazjum lub liceum muzyka staje się ich pasją. A przecież właśnie w taki sposób karierę muzyczną zaczynało wiele legendarnych już zespołów muzycznych, nie tylko polskich, ale także zagranicznych.

Repertuar jaki mogliśmy usłyszeć podczas dzisiejszego przeglądu był przeróżny. Młodzi artyści prezentowali między innymi utwory Marka Grechuty czy Varius Manx, ale także mniej znane piosenki.

Był to już drugi dzień Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor 2015”. W przyszłym tygodniu odbędą się jeszcze przegląd teatralny i przegląd taneczny. Koncert laureatów odbędzie się 27 maja w Domu Kultury w Szczakowej.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki