REKLAMA

Na strzelnicy miejskiej odbyły się zawody w strzelectwie sportowym o puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. Zawody te jako impreza sportowa dla dzieci i młodzieży w przededniu Dni Jaworzna 2014 były zapowiedzią szeregu imprez rodzinnych, jakie odbyły się z okazji święta naszego miasta w miniony weekend.

Zarząd Miejski LOK w Jaworznie, organizator zawodów, postawił sobie za cel spopularyzowanie strzelectwa sportowego wśród młodzieży naszego miasta oraz wyłonienie najlepszych strzelców i najlepszych zespołów ze szkół, które w przyszłym roku będą mogły startować i reprezentować nasze miasto w wielu zawodach strzeleckich.

W zawodach wzięli udział uczniowie szkół z terenu Jaworzna w w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii 12-15 lat w klasyfikacji indywidualnej wygrał Kacper Zastrzeżyński z SP 8, drugie miejsce zajął Mateusz Bator, także z SP8, a trzecie Patryk Wronka z Gimnazjum nr 6. W kategorii zespołów wygrało Gimnazjum nr 6, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 8.

W kategorii 16-19 lat w klasyfikacji indywidualnej wygrał Tomasz Bergieł, drugie miejsce zajął Jonasz Lipski, a trzecie Michał Rosa (wszyscy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2). W klasyfikacji zespołów podium zdominował również ZSP2, którego trzy drużyny zajęły wszystkie trzy pierwsze miejsca.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki