REKLAMA

Dziś zapraszamy na nową odsłonę strony jaw.pl.  Dziękujemy wiernym czytelnikom za odwiedziny naszej strony. Nowa odsłona portalu jaw.pl, zbudowana jest na nowocześniejszym systemie, który pozwoli na prezentowanie treści w lepszej jakości oraz na korzystanie z nowoczesnych narzędzi budujących społeczeństwo obywatelskie.

Zmiany możliwe są dzięki zaangażowaniu programistów z firmy ART-COM Sp. z o.o., którzy przenieśli całą dotychczasową bazę tekstów i materiałów z aktualnego jaw.pl na nowy serwer. Dzięki temu, zostanie zachowana chronologiczna ciągłość publikowanych wiadomości. Konta użytkowników pozostaną te same. Logowanie odbywa się na tych samych zasadach.
Zmiany organizacyjne polegać będą również na rozdzieleniu funkcji na osobne strony. Forum jaw.pl zostanie rozdzielone. Stare komentarze do artykułów będą widoczne tylko na forum – pod artykułem znajduje się link do tematu, a nowe komentarze dostępne będą tylko na nowej stronie. Logowanie do forum i jaw.pl będzie zintegrowane.

W przyszłości zostanie zlikwidowana darmowa poczta w domenie poczta.jaw.pl. Portal nie będzie dłużej oferował kont pocztowych, natomiast obecna poczta użytkowników z adresami e-mail zawierającymi @poczta.jaw.pl będzie działała przez okres przejściowy, po czym będzie wyłączona, a przesyłki będą przekierowywane na adres podany podczas rejestracji konta.
Prosimy zatem o przepisanie własnej książki adresowej z poczty, ponieważ te dane zostaną utracone.

Termin tej zmiany zostanie podany wcześniej do wiadomości, tak aby każdy mógł zdecydować, czy rezygnuje z poczty całkowicie, czy też chce aby dotychczasowy adres e-mail przekierowywał pocztę na inny, zewnętrzny adres e-mail.

W okresie przejściowym nie będzie możliwe zakładanie nowych kont na portalu. Umożliwimy to dopiero po pełnej integracji kont.

Wprowadzone zmiany, pozwolą w przyszłości łatwiej rozbudowywać portal, oraz częściej go modernizować. Mamy nadzieję, iż nowa odsłona jaw.pl przypadnie Państwu do gustu.

Nowa wersja działa również na urządzeniach mobilnych.

Logowanie na jaw.pl możliwe jest po podaniu loginu razem z adresem czyli login@poczta.jaw.pl lub login@jawnet.pl.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

47 KOMENTARZE

 1. Z plusów – bardzo ładnie to wszystko wygląda. Dość nowocześnie.

  Niestety minusów jest więcej. Przede wszystkim nie podoba mi się, że nie ma najnowszych informacji po kolei posortowanych. Ten motyw z przewijaniem na górze fajny, ale pod spodem powinna być jeszcze lista najnowszych wiadomości. Posortowanie na kategorie też ok, ale nie zamiast zbiorczej listy tylko oprócz 😉

  Poza tym system komentarzy za mało czytelny. Jednak stara wersja bije tą nową na głowę.

  Ten “kafelek” z “Informacje o redakcja@jawnet.pl” powinien być pod komentarzami a nie między artykułem, a właśnie nimi.

  Niepotrzebne te całe maile, wystarczyłoby wyświetlanie samego nicku.

  Jak coś mi się jeszcze rzuci w oczy, to napiszę 😉

  • Dzięki za uwagi.
   Jak pisałem to jest pierwsza wersja portalu, już optymalizujemy go pod względem szybkości. W fazie testów oglądało go kilka osób a dziś po godzinie 12, klikało prawie 200 osób na raz.

   Zostanie zmniejszona liczba artykułów na stronie głównej. I możliwe że będzie inaczej rozwiązany layout na stronie głównej – w ciągu kilku dni powinno się to ustabilizować, dlatego dziękujemy za wszystkie uwagi i prosimy o więcej.

 2. Tego się obawiałem, że będzie gorzej tzn. nieczytelnie. Na strarym było po kolei czytelnie wiadomości bez latających obrazków. Nowa wersja raczej mnie odrzuca i zniechęca do odwiedzania.
  Weźcie przykład w onetu, rzeczpospolitej itp, a nie wymyślajcie cudów, wianków.

   • Jak dla mnie, to zamiast cytowania ostatnich komentarzy, sensowniejszy była by, zakładka; ostatnio komentowanych artykułów ( jak było to na starym).
    Co do połączenia z forum? Jak ktoś bardzo chce się słowotokowo wypluć, to ma możliwość założenia na forum tematu z odnośnikiem (linkiem) do artykułu. Można ewentualnie, ręcznie przez moda lub (jakoś?) automatycznie przenosić artykuły z np. 10 lub 15 komentarzami do dalszej dyskusji na forum

 3. Dwa wątki w tym samym temacie to nieporozumienie. Z perspektywy kilku lat wiadomo, że najczęściej komentuje się artykuły wstawione przez reakcję a także własne, założone tematy. Czy jak założę jakiś temat to będzie on widoczny na pierwszej stronie, czy zniknie po kilku wpisach forumowiczów. Logowanie przez Facebook – też to jest jakieś rozwiązanie, ale trzeba brać pod uwagę dwie sprawy :

  a) nie każdy ma konto na FB.
  b) ktoś nie ma konta, bo nie cierpi FB jak NK 🙂
  c) musi założyć drugie konto, aby się nie ujawniać na forum
  d) część userów aby się ukryć założy takie fałszywe konto.

  I ostatnie. Z jakiej racji ja mam udostępniać swoją tożsamość na forum, skoro ktoś inny tego nie będzie robił. Nawet założenie konta na FB nie da się zweryfikować, czy jego dane są prawdziwe. Z drugiej strony, podawanie swoich danych osobowych na koncie może spowodować większy porządek na forum i większą odpowiedzialność za swoje słowa. Co nie oznacza, że jak ktoś jest debilem, to automatycznie nim przestanie być.

 4. C.d. w sprawie przeglądania strony na WP8. Cache wyczyszczone w przeglądarce. Na początek leci Onet.pl, potem TVN24 na koniec Jaw.pl. Widać, że zacina i dużo trzeba się na przewijać aby coś znaleźć. jak już klikam na jakiś temat to i tak wyskakują (wcześniej trzeba chwilę czekać aż się do pamięci z internetu doładują obrazki z tematów które widać jako tematy podobne. Nie wiem po co to. Skoro wybrałem temat, to już nic nie powinno mi stronki zaśmiecać. Potem wracam do poprzedniej , głównej strony i wybieram kolejny artykuł. Oczywiście pod spodem czyli pod artykułem są komentarze. Można by wyświetlić np. dwa ostatnie a do reszty link do odpowiedniej strony na forum. Rozumiem że logując się, na forum foldery na czerwono, to są tematy w którym dopisano nowy komentarz. Da się śledzić wątki, ale jeszcze muszę to rozgryźć. W linku zabawa z telefonem.

  http://www.youtube.com/watch?v=5b9lZkwtHxA

 5. Apel do Redakcji jaw.pl i forumowiczów także.
  Mam uwagi co do forum:
  – Poziom dyskusji spada i rośnie ilość brzydkich komentarzy (to co powstalo po zmianie, tresci nadaja sie tylko do skasowania)
  – Dlaczego forum tak fatalnie działa jesli chodzi o technikę? Stare forum było sprawne:
  – tematy sie mieszają,
  – gubią wątki,
  – Nie.można cytować oraz edytowac,
  – Nie wiadomo, kto do kogo kieruje myśl.

  Powinno byc to uporzadkowane, zeby bylo wiadomo jakiego temaru dotyczy watek. Obecne forum to niestety tragedia. Nie chce sie tego czytac i modul forum dziala amatorsko.

  Pozdrawiam i poprawcie to prosze. A pracownikow UM i ludzi związanych z Panami Silbertem i Starzyckim oraz oponentów ich, o kulturalne pisanie i nie prowokowanie.

  • Tego się nie doczekasz Czesławie, niestety chooopaki od Pawła i Darka za to maja płacone! Ale zauważyłem, że gdy się ich traktuje tak jak na to zasługują, kładą uszy po sobie:-) Moją alergię na dwóch jaworznian Saługę i Śmigielskiego, i na tych którzy nie daj Bóg się odezwą przeciwnie do ich teorii chaosu;-)

   • ty masz za to na jednego. A gdy zostales zdemaskowany i wyszlo szydlo z worka, to nagle grasz wariata… ja nic nie mowilem, to nie ja
    Widac ze znow zaczynasz swoje chore jazdy. Ale to normalne dla takiej osoby jak ty. Brakuje argumentow, to jedziesz z jednymi tym samym na okretke

    PS Ze Smigła taki jaworznianin jak i z Silberta

    • To co ja Zorro jakiś byłem?;-) Ci którzy wiedzą kim jestem, pewnie tam boki zrywają Gunerze spostrzegawczy:-)) Rodzina Śmigielskich mieszka tu od pokoleń, Śilberta podobno w koszyku przywieźli;-) Ale nie można mówić o nim, że nie jaworznianin, bo tu mieszka i tu pracuje! Krytykuje bo wytworzył taką atmosferę w mieście jak Ruchole wytwarzają na wschodzie Ukrainy! Putin też twierdzi, że on nie, on cacy, to barbarzyńcy z Ukrainy żyć nie dają jego pobratymcą;-) Wypisz wymaluj sytuacja taka sama jak w Jaworznie;-)