Jak co roku Sylwester związany jest ze wzmożonymi działaniami policjantów. Podobnie było w tym roku. Komenda Miejska Policji przez całego Sylwestra dbała o bezpieczeństwo jaworznian, zarówno tych bawiących się podczas imprezy na rynku, jak i tych, którzy postanowili Nowy Rok powitać w innych dzielnicach.

Jaworznicki rynek zabezpieczony był przez patrole policyjne i kilka radiowozów. Komisarz Tomasz Obarski stwierdził, że impreza na rynku przebiegła wyjątkowo spokojnie. Policjanci nie odnotowali zbyt wielu wykroczeń.

Interwencje zdarzały się natomiast w innych dzielnicach miasta. Policjanci dostali wezwanie do Szczakowej, gdzie doszło do zamieszek z udziałem kilkunastu osób.

Niestety, nie obyło się bez pijanych kierowców. Policjanci zatrzymali jednego mężczyznę, który miał 1 promil alkoholu we krwi.

Duże imprezy masowe to również okazje dla złodziei. O ile kradzieży kieszonkowych nie odnotowano, to na policję dotarło zgłoszenie o kradzieży samochodu.

Mimo wszystko Komenda Miejska Policji podsumowuje tego Sylwestra jako dosyć spokojnego. Łącznie funkcjonariusze interweniowali kilkadziesiąt razy, co przy ponad 90-tysięcznym mieście podczas takiej imprezy nie jest tak dużą ilością.

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki